POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 1 kwie 2014, o 13:03

Szukam bajki tv o grzybach. Emitowana w latach 80-tych. Na pewno były tam maślaki i rydze - takie grzyby o ludzkich twarzach. Czy ktoś też to pamięta?

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Poszukuję tytułu polskiego filmu o mrówkach

Post autor: Doctor_Who » 2 kwie 2014, o 18:02

Moi drodzy, czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam oglądać pewien polski film przyrodniczy o mrówkach?
Film ten jest chyba dość stary, bo emitowany był na TVP HISTORIA.
W filmie tym do lasu przyjeżdżają ludzie na wycinkę drzew. Ścinają drzewo, w korzeniach którego zalęgła się pewna kolonia mrówek. Pokazane jest jak mrówki reagują na zagrożenie, ''strzelają'' kwasem itp. ale oczywiście na nic się to nie zdaje. Na koniec drewno wożone jest do składnicy czy też tartaku, a wraz z nim parę mrówek, które zawieruszywszy się tam, zostają na zawsze rozdzielone z kolonią. Towarzyszył temu lektor, który w dość przejmujący sposób opisywał z górę skazaną na porażkę walkę mrówek z maszyną.

EDIT: Ups, przepraszam, już znalazłem; to ''Saga prastarej puszczy - opowieść o mrówce''. Hm, ten film jednak nie był taki stary, ta HISTORIA mnie zmyliła (a może to była TVP KULTURA?).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 3 kwie 2014, o 12:40

Zyrafa pisze:Szukam bajki tv o grzybach. Emitowana w latach 80-tych. Na pewno były tam maślaki i rydze - takie grzyby o ludzkich twarzach. Czy ktoś też to pamięta?
Pewnie nie o to chodzi, ale pamiętam taki serial animowany na dobranockę. "Trzy grzyby" albo "Trzy grzybki" był zdaje się tytuł. Produkcji czechosłowackiej. Głównymi bohaterami była trójka grzybków właśnie - Borowik, Rydzyk(tak!) i Maślaczek. Ale leciało to zdaje się pod koniec lat 70-tych ...

Wtedy jak to leciało to wyrosłem już z dobranocek, więc nie bardzo pamiętam.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 5 kwie 2014, o 11:26

Dzięki Allonsanfan, to o to mi właśnie chodzi. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć tej bajki, nawet żadnej wzmianki. Szukam też na czeskim googlu "tři houby" i nic. No ale przynajmniej wiem, że nie mam omamów i ta bajka istniała naprawdę. :-) Chociaż musiałam ją widzieć na początku lat 80-tych, wcześniej mnie nie było.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 5 kwie 2014, o 16:09

Może inny był czeski tytuł tego serialu.

Głowy też nie dam że była to produkcja czechosłowacka. Tak mi się wciąż wydaje(przynajmniej na 95%), ale to już tyle lat temu ... Starzeję się, pamięć już nie ta.

Właśnie w Czechosłowacji, pamiętam, nakręcono sporo animowanych seriali dla dzieci. Niestety, ich ilość, wbrew teorii Marksa, nie przechodziła w jakość. Z tą było różnie.

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Teleferie zimowe '88

Post autor: Krzychu » 6 kwie 2014, o 13:06

Mike72 pisze:Cześć wszystkim,
Czy pamiętacie jak nazywał się serial który wtedy leciał?
Było to coś w stylu Muppet Show (grają podobne kukiełki), którego akcja ma miejsce w budynku opery. Każdy odcinek poświęcony był wystawieniu przez nie innej Opery....Carmen, Opowieści Hoffmana...itd.

Pamiętam jak przez mgłę, ale nie mogę namierzyć na YouTube...;)

pozdrawiam serdecznie
Michał
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po polsku tytuł to: "Tajemnice starego teatru", a w oryginale "The Maestro's Company".
http://www.imdb.com/title/tt0326475/
Na youtube szukanie nie ma sensu - brak. Może średnia popularność. Tak czy owak przynajmniej ja nie znalazłem.

Mike72
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, o 00:02

Re: Teleferie zimowe '88

Post autor: Mike72 » 12 kwie 2014, o 22:03

Krzychu pisze:
Mike72 pisze:Cześć wszystkim,
Czy pamiętacie jak nazywał się serial który wtedy leciał?
Było to coś w stylu Muppet Show (grają podobne kukiełki), którego akcja ma miejsce w budynku opery. Każdy odcinek poświęcony był wystawieniu przez nie innej Opery....Carmen, Opowieści Hoffmana...itd.

Pamiętam jak przez mgłę, ale nie mogę namierzyć na YouTube...;)

pozdrawiam serdecznie
Michał
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po polsku tytuł to: "Tajemnice starego teatru", a w oryginale "The Maestro's Company".
http://www.imdb.com/title/tt0326475/
Na youtube szukanie nie ma sensu - brak. Może średnia popularność. Tak czy owak przynajmniej ja nie znalazłem.
dzięki Krzychu, pozdrawiam serdecznie
Michał

Awatar użytkownika
TVPforKids
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2011, o 23:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: TVPforKids » 13 kwie 2014, o 00:26

Hej, ostatnio przeglądając stare programy telewizyjne, przypomniał mi się tytuł jednej z Wieczorynek, a mianowicie "Radkowe radości". I z tego co pamiętam, była to zagraniczna kreskówka. A dalej w głowie panuje pustka - o czym był ten serial? Kim był ów Radek? Jak brzmiał oryginalny tytuł? Dodam, że bajka ta leciała w Wieczorynce na samym początku lat 90. (1990-1992, tak kojarzę). Może któryś z forumowiczów jeszcze się na nią załapał ;)
http://www.youtube.com/TVPforKids4
W przygotowaniu strona internetowa o serialach i programach TV z lat 90. XX i początków XXIw.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 13 kwie 2014, o 19:05

Owszem, była to kreskówka produkcji czechosłowackiej z 1989 w reżyserii Zdenka Smetany. Tytuł oryginalny to Radovanovy radovánky. Jej bohaterem był Boguś zwany Radkiem, chłopiec którego wszystko radowało. Mieszkał z rodzicami i psem w domu nieopodal wielkiego miasta. Pamiętam, że miał koleżankę Katarzynkę i dokuczającego mu kolegę o imieniu Hugo.

Awatar użytkownika
TVPforKids
Posty: 18
Rejestracja: 8 lip 2011, o 23:05

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: TVPforKids » 13 kwie 2014, o 20:47

Odświeżyłeś mi pamięć fabułą, a wpisanie do wyszukiwarki oryginalnego tytułu tylko mnie utwierdziło. To jest to! Dzięki :)
Obrazek
http://www.youtube.com/TVPforKids4
W przygotowaniu strona internetowa o serialach i programach TV z lat 90. XX i początków XXIw.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 14 kwie 2014, o 18:36

To bardzo ciekawe co piszecie, bo to jak najbardziej ''moje'' lata, a tej dobranocki akurat jakoś nie kojarzę. Może jej nie lubiłem? :roll:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 15 kwie 2014, o 20:43

ja też nie kojarzę zbytnio tej bajki, a leciała w czasie, kiedy jeszcze oglądałem dobranocki i zapamiętałem z tamtego okresu nawet te, których nie lubiłem (Bałwanka Bouli i Wodnika Szuwarka)

wegeM
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2014, o 13:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wegeM » 15 kwie 2014, o 23:45

Szukam piosenki. Prawdopodobnie leciała ona w 5-10-15 ale nie jestem pewna. Równie dobrze mógł być to Tęczowy Music Box. Śpiewała ją dziewczyna. Kojarzy mi się tylko jakiś fragment refrenu "Spodnie levisy czy wranglery, koniecznie muszą mieć bajery. Na nogach trampki adidasa i to jest klasa!"

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 16 kwie 2014, o 07:11

wegeM pisze:Szukam piosenki. Prawdopodobnie leciała ona w 5-10-15 ale nie jestem pewna. Równie dobrze mógł być to Tęczowy Music Box. Śpiewała ją dziewczyna. Kojarzy mi się tylko jakiś fragment refrenu "Spodnie levisy czy wranglery, koniecznie muszą mieć bajery. Na nogach trampki adidasa i to jest klasa!"
Moze jakas piosenka Karoliny Poznakowskiej, w polowie lat 80 spiewala kilka piosenek w 5-10-15 ( "Balonowka z coca cola" , "Hop na to" )

wegeM
Posty: 6
Rejestracja: 14 lut 2014, o 13:09

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wegeM » 16 kwie 2014, o 08:42

Robi pisze:
wegeM pisze:Szukam piosenki. Prawdopodobnie leciała ona w 5-10-15 ale nie jestem pewna. Równie dobrze mógł być to Tęczowy Music Box. Śpiewała ją dziewczyna. Kojarzy mi się tylko jakiś fragment refrenu "Spodnie levisy czy wranglery, koniecznie muszą mieć bajery. Na nogach trampki adidasa i to jest klasa!"
Moze jakas piosenka Karoliny Poznakowskiej, w polowie lat 80 spiewala kilka piosenek w 5-10-15 ( "Balonowka z coca cola" , "Hop na to" )
Też tak pomyślałam i bardzo możliwe, że właśnie ona to śpiewała ale nic innego poza Hop na top i Balonówką nie mogę znaleźć...

ODPOWIEDZ