POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
...
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2011, o 22:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: ... » 24 lut 2011, o 22:44

Hej.

Od pewnego czasu męczy mnie taki serial który oglądałam jak byłam mniejsza i już myślałam, że go nie znajdę ale wpadłam przypadkiem na to forum to może tu mi ktoś pomoże.

Serial emitowany był około 10/12 lat temu chyba na polsacie. Cała akcja działa się w klimacie średniowiecza i opowiadała o losach trójki przyjaciół dziewczyna i dwóch chłopaków (wydaje mi się, że dziewczyna była córką króla albo jej przyjaciółką nie pamiętam już) którzy bronią królestwa przed siłami zła. Cała trójka miała magiczne zbroje rycerzy i chyba się zmieniali za pomocą broni które też były magiczne ale tego już nie pamiętam. Niestety nie kojarzę żadnego konkretnego odcinka tylko pamiętam te magiczne zbroje i wiem, że było to też emitowane w czasie wakacji.

malczik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2011, o 14:30

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: malczik » 25 lut 2011, o 15:26

Witam. Usilnie poszukuję tytułu filmu z lat 70/80. Wydaję mi się, że to był serial. Może czechosłowacki, może inny. Widzę kilka obrazów z tego filmu: jakieś auto w ogródku( chyba jacyś przybysze), kojarzę też dzieciaki które miały jakiś model rakiety i puszczały ją. Film był emitowany w wakacje.

Drugi film który utkwił mi mocno w pamięci to film fabularny. Wyemitowany także w tamtych latach. Wyemitowany po dzienniku czyli dla dorosłych widzów. Na pewno nie był to czeski ani radziecki film. Opowiadał on historię dziecka lub nawet dwójki dzieci uprowadzonych przez jakąś kobietę. Kobieta przetrzymywała ich w jakimś domu. Pewnego dnia dzieci znalazły w tym domu rewolwer, był zawinięty w chustę. Poczekały jak kobieta wróci do domu i ....właśnie nie pamiętam co było dalej i co gorsze nie znam tytułu tego filmu. I zdecydowanie był to film dla dorosłych.

Czy jest szansa na odnalezienie listy programów TV z tamtych lat? Poszukałbym po latach i miesiącach;)

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie i pomysły.
P.S Strona świetna, tego właśnie potrzebowałem, takiego teleportu do dziecięcych lat:)

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 25 lut 2011, o 16:57

malczik pisze:
Czy jest szansa na odnalezienie listy programów TV z tamtych lat? Poszukałbym po latach i miesiącach;)
Link do archiwalnych gazet, także z programem tv:
http://www.biblioteka.czest.pl/Czasopis ... tochowska/
Tyle, że szukanie może byc dość żmudne, poza tym nie jestem pewna, czy w niektórych przypadkach zamiast tytułu filmu nie podano po prostu: film fabularny. Ale powodzenia :).

vampuk70
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2011, o 18:53

Film z lat 70-tych

Post autor: vampuk70 » 3 mar 2011, o 19:10

Pamiętam jakiś taki fragment tego filmu. Był emitowany chyba na początku lat 70-tych.
Była tam taka scena - coś jakby schody w bloku czy w biurowcu. Była tam mowa o jakimś inżynierze czy kimś takim - rozmawiało kilku facetów, chyba jeden to był dozorca czy portier. Potem po tych schodach schodziła ładna kobieta i poprawiała sobie pończochy. Może ktoś pamieta co to za film?

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 4 mar 2011, o 07:04

Juka ...

Fajny link .... tylko faktycznie sporo szukania ... ale też i spora historia i odświeżenie sobie
wiadomości z tamtych lat :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 4 mar 2011, o 16:34

Gwoli sprawiedliwości, ten link wynalazł Robi, ja go tylko powtórzyłam :)

malczik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2011, o 14:30

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: malczik » 4 mar 2011, o 18:33

Bardzo dziękuje za link:) Przeglądam stopniowo bo jest tego sporo:) Jest szansa na późniejsze roczniki, takie po 85?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 4 mar 2011, o 20:15

A to już pytanie do Biblioteki Częstochowskiej :) Chyba że Robi ma jakieś informacje :D.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Robi » 4 mar 2011, o 21:01

Ja nic nie wiem :) , moze bialy delfin bedzie cos wiedzial on jest z Czestochowy

Le Vengeur
Posty: 2
Rejestracja: 4 mar 2011, o 21:29

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Le Vengeur » 4 mar 2011, o 22:21

Witam. Poszukuję tytułów trzech kreskówek, które oglądałem w dzieciństwie. Postaram się je scharakteryzowac.

1. Kreskówka puszczana w TVP1 na wieczorynkę. Nazywała się bodajże "Ropuszki" czy czy coś w tym stylu. Google jednakże nie reaguje na tę nazwę. Chyba leciała na początku zeszłej dekady. Bajka opowiadała o grupie małych żółtych żab/ropuch poszukujących portalu do innego, lepszego świata. Wrogiem małych płazów był wąż.

2. Kreskówka także była emitowana w TVP na wieczorynkę. Przypuszczam że było to w drugiej połowie lat 90. Opowiada o przygodach chłopca który pewnego dnia poznaje niebieskiego stworka, który spełniał jego życzenia. Ludek ten przechodził ze swojego świata do świata ludzi dzięki magicznej formułce (?) wypowiadanej przez chłopaka. W pamięc wbił mi się jeden z odcinków, kiedy to ów chłopiec chciał odwiedzic świat tajemniczego stworka, ale niestety mogły uczynic to jedynie istoty w niebieskim kolorze. Tajemniczy ludek troszkę przypominał Sonica.

W miare możliwości nabazgrałem postaci z tych dwóch pierwszych kreskówek. Rysunek przedstawia wygląd żabki (ad.1) oraz chłopca (ad.2).
http://img121.imageshack.us/i/toons.png/

3. Kreskówka ta była emitowana w TVP oraz na stacjach regionalnych. Przypuszczalny okres emisji: 1998-2002. Byc moze rysowane w stylu anime, nie jestem pewien. Akcja serialu rozgrywała się w dawnych czasach. Główną bohaterką była dziewczynka, szczęśliwie i beztrosko żyjąca z rodzicami. Przyjaźniła się z chłopcem który byc może usługiwał jej rodzinie. W którymś z kolei odcinku, dziewczynka, jej rodzina oraz przyjaciel wypłynęli w rejs statkiem. Wskutek jego katastrofy zginęła matka. Ocalała dziewczynka oraz ojciec, który niebawem poślubił kobietę charakteryzującą się bujną tkanką tłuszczową. On także niedługo umarł z powodu choroby układu oddechowego. Dziewczynka była bita przez macochę, kazała jej także ściąc włosy. W końcu porzuciła ją, mała trafiła pod opiekę znajomych z dzieciństwa. Okazało się także że dawny przyjaciel dziewczynki przeżył katastrofę.

To tyle. Mam nadzieję że pomożecie :)

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 5 mar 2011, o 09:01

Poszukuję piosenki VOX - "Szczęśliwej drogi już czas" wersja taka jaka leciała w liście przebojów programu 3 . Przeszukałem wszystkie wersje na chomiku lecz nie ma tam wersji ze starym składem . Kilka wersji posiada początek melodyczny identyczny jak stara wersja , ale charakterystyczne pierwsze wejście wokalne jest inne . Kolekcjonuję utwory z listy przebojów trójki z lat 82 - 85 . I jak na razie tylko ten różni się od wersji z 1983 r .
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 5 mar 2011, o 12:23

Chodzi ci zapewne o to :

http://www.youtube.com/watch?v=UU7SN7QeKMg

Odtwórz i włącz program do nagrywania dźwięku ... i będziesz miał swoją wersję :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Syriusz Falcon » 5 mar 2011, o 15:29

Tak Gumisu to jest właśnie ta wersja , zrobię z niej mp3 ale nie wiem czy jakość będzie zadawalająca . Nie pomyślałem aby szukać na youtubie . Dziękuję Gumiś
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: heryd » 5 mar 2011, o 21:05

siemka jestem nowy na forum co do 1 pytania le Vengura to chodzi chyba o żabki opowiadają w oryginale KERO KERO KEROPPI http://www.youtube.com/watch?v=XBSe8HKy6cY

Le Vengeur
Posty: 2
Rejestracja: 4 mar 2011, o 21:29

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Le Vengeur » 6 mar 2011, o 02:01

heryd pisze:siemka jestem nowy na forum co do 1 pytania le Vengura to chodzi chyba o żabki opowiadają w oryginale KERO KERO KEROPPI http://www.youtube.com/watch?v=XBSe8HKy6cY
Niestety nie. To nie była japońska kreskówka. Mimo to dzięki za odzew i wciąż czekam :wink: .

ODPOWIEDZ