Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 13 gru 2010, o 21:11

I jeszcze Doogie Howser, o nastoletnim lekarzu. Pokazywany u nas, bodajże na Polsacie.

Gutex
Posty: 23
Rejestracja: 8 lut 2010, o 00:56
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Gutex » 17 gru 2010, o 02:53

Doogie to serial a nie sitcom - czyli z podłożonym śmiechem.
Gutek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Doctor_Who » 2 kwie 2015, o 18:25

Kto pamięta jak się nazywał serial, który wszedł w TVP na miejsce ''Alfa''?
Jak wszyscy (?) wiemy, ostatni odcinek przygód futrzastego kosmity kończył się tym, że ów miał się spotkać ze swoimi' pobratymcami, ale został złapany przez wojsko.

Tydzień po tym ostatnim odcinku wielu z nas siadło przed TV, żeby zobaczył co będzie dalej... No i niespodzianka.

Był to (chyba) sitcom, którego akcja toczyła się w jakiejś knajpce czy barze (to nie było ''Zdrówko'').
W czołówce mógł pojawić się jakiś (różowy?) koktajl czy szejk. Albo kurtyna i tańczący (wodewilowy?) ludzik. Albo jedno i drugie.
I jakoś zdaje mi się, że długo miejsca w TV nie zagrzało.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Syriusz Falcon » 3 kwie 2015, o 09:25

W latach mojej młodości pojęcie sitkom nie istniało. Nie wiem czy moje ulubione seriale mogą się do tego zaliczyć.
Pogoda dla bogaczy
Jak zdobywano dziki zachód
Kosmos 1999
Colombo
Kojak
Tego typu seriali było mnóstwo, oczywiście mam na myśli wyłącznie amerykańskie produkcje.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Christof » 3 kwie 2015, o 12:30

Z sitcomów to jeszcze były "Bill Cosby Show" i (chyba mój ulubiony) "Skrzydła".

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Robi » 3 kwie 2015, o 15:47

Syriusz Falcon pisze:W latach mojej młodości pojęcie sitkom nie istniało. Nie wiem czy moje ulubione seriale mogą się do tego zaliczyć.
Pogoda dla bogaczy
Jak zdobywano dziki zachód
Kosmos 1999
Colombo
Kojak
Tego typu seriali było mnóstwo, oczywiście mam na myśli wyłącznie amerykańskie produkcje.
Doskonale pamietam wszystkie, ale Cosmos 1999 to brytyjska produkcja.
Mysle ze Pogoda dla bogatyczy to taki typowy sitcom


heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: heryd » 25 maja 2015, o 16:00

Doctor_Who czy to o ten serial chodzi https://www.youtube.com/watch?v=I-UyxSSmjqw który wszedł w miejsce alfa

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Doctor_Who » 25 maja 2015, o 18:22

Tak, to był Spatz!! Dzięki!
Stare ramówki podają, że leciał w 1993, najpierw w południe w wersji oryginalne angielskiej (w ramach tv. edukacyjnej), a potem już po teleekspresie, czyli właśnie w porze wieczornej kiedy przedtem leciał Alf. I puścili tylko 13 odcinków.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

heryd
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2011, o 20:52

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: heryd » 26 maja 2015, o 10:45

według wikistaratelewizja spatz był emitowany od 1 marca 1993 do 7 czerwca 1993 i rzeczywiście wyemitowano tylko 13 z 33 odcinków wyprodukowanych ps dziwi mnie że na tej stronie ostatnio odcinek alfa to 98 a jest ich 102 chyba ze jest błąd na tej stronie ile wyemitowano odcinków alfa ??

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Doctor_Who » 26 maja 2015, o 10:53

Niektóre odcinki Alfa były podwójne, godzinne i wtedy liczone były jako dwa, w jednych stacjach puszczano je w całości, w innych rozdzielano na dwie części i stąd wydłużała się suma odcinków. Może u nas były puszczane w całości, jeśli ramówka na wikistaratelewizja jest kompletna, trzeba by sprawdzić długość każdego odcinka, tylko komu by się chciało ;).
Alternatywa jest taka, że nasza TVP ocenzurowała serial z kilku epizodów :(.
Wolę myśleć, że to pierwsze.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re:

Post autor: qba83 » 27 maja 2015, o 00:43

Kamila pisze:I jeszcze Doogie Howser, o nastoletnim lekarzu. Pokazywany u nas, bodajże na Polsacie.
Kamila pisze:I jeszcze Doogie Howser, o nastoletnim lekarzu. Pokazywany u nas, bodajże na Polsacie.
Pamiętam to. Średnio przepadałem za tym serialem, ale pamiętam pewną okoliczność, jak go oglądałem, u dwóch zaprzyjaźnonych braci, mieszkających nade mną, jakoś mogło być to w latach 1994-96, akurat leciał odcinek, jak Doogie bił się z jakimś grubasem ze swojej klasy i kopnął go w krocze i okazało się, że grubas miał ochraniacz na jajkach.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Kultowe amerykańskie sitcomy z lat 80 (i nie tylko)

Post autor: Doctor_Who » 1 paź 2015, o 11:21

MASH powtarzają teraz na Fox Comedy. Kurde, ten serial chyba nigdy mi się nie znudzi 8).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

ODPOWIEDZ