Nostalgiczna Gdynia

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
MRT1
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2014, o 15:50

Nostalgiczna Gdynia

Post autor: MRT1 » 10 lis 2014, o 18:50

Co pamiętacie z dawnych czasów? Pamiętacie, że pod kościołem NMP był bar z piwem? Taka mordownia:) Podobne niskie pawilony stały na rogu 10 lutego i Władka. A pamiętacie kawiarnię Roxana przy Skwerze Kościuszki? Pachniało tam sokiem pomarańczowym z takiego agregatu na sok, który wyglądał jak akwarium. A Kosakowo? Sklep z nabiałem, który był dekorowany sreberkami z kapsli od butelek na mleko i śmietanę?

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Nostalgiczna Gdynia

Post autor: qba83 » 11 lis 2014, o 00:31

Pierwszy raz byłem w 3mieście w 1989r, jakoś króko przed wyborami czerwcowymi. Pamiętam pełno flag i plakatów "Solidarności". Trójmiasto zrobiuło wtedy na mnie niespełna sześcioletnim dzieciaku niesamowite wrażenie. Jakiś taki powiew zachodu było tam czuć, mimo, że to jeszcze komuna była. Jakiś taki magiczny klimat, kolorowe wystawy sklepów, szerokie ulice z wielkimi latarniami w kształcie słoneczników, dużo zieleni, Pamiętam skwer Kościuszki, zwiedzałem okręt Dar Pomorza, oceanarium - wielkie akwarium w którym razem pływała ogromna ryba i ogromny żółw. Pamiętam jak byłem u fryzjera i fryzjerka pytałą się mnie, czy się będę czesał z przedziałkiem, a ja nie wiedziałem co to znaczy. Przejażdżki tramwajami i podmiejskimi pociągami, łączącymi Gdańsk, Sopot i Gdynię. Podobnie było rok później, kiedy odwiedziłęm te same miejsca. Jednak kilka lat później, kiedy byłem w 3mieście na wycieczce z klasą, zrobiło na mnie jakieś przygnębiające wrażenie. To było krótko po wybuchu wieżowca i kilka miesięcy po pożarze Hali Stoczni, a byliśmy w pobliżu obydwu tych miejsc. Na miejscu wieżowca był już tylko ogrodzony i przeorany teren.

Kornita303
Posty: 31
Rejestracja: 30 mar 2020, o 11:56

Re: Nostalgiczna Gdynia

Post autor: Kornita303 » 27 lut 2023, o 08:50

MRT1 , pamiętam tę mordownię... Zawsze bałam się tamtędy przechodzić :D

__________________
https://www.szklarz1.pl/

ODPOWIEDZ