Jaki to był tytuł ???

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 13 sty 2009, o 03:53

Kamila pisze:Naprawdę to był angielski serial ? Ja bym głowę sobie dała obciąć, że czechosłowacki ! Ale która wersja, bo z tego, co jest na IMDb, to mi nic nie pasuje. To był serial/miniserial i leciał chyba jakoś w 1989.
Tak, leciał w wakacje 1989r i tez mi się zdawało, że był czechosłowacki. na pewno był zdubbingowany po polsku. Pamiętam parę odcinków. Jak stworek wyłaniał się z piasku i jak te dzieciaki uwięzione były w jakiejś wieży i potem za sprawą stwqorka dostały skrzydeł i latały nad miastem. Oraz jak Baranek- najmłodszy z nich, jeszcze niemowlak na jeden dzień stał się dorosły.

Winnetou
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 22:03

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: Winnetou » 17 kwie 2012, o 22:08

A co tam, zabawmy się w nekromancję.

Co do piaskowego stworka to był serial czechosłowacki i był angielski. Sam z dzieciństwa pamiętam ten czechosłowacki, stworek wyglądał w nim tak:

Obrazek

w angielskim tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re:

Post autor: biały_delfin » 5 maja 2012, o 12:04

qba83 pisze:
Kamila pisze:Naprawdę to był angielski serial ? Ja bym głowę sobie dała obciąć, że czechosłowacki ! Ale która wersja, bo z tego, co jest na IMDb, to mi nic nie pasuje. To był serial/miniserial i leciał chyba jakoś w 1989.
Tak, leciał w wakacje 1989r i tez mi się zdawało, że był czechosłowacki. na pewno był zdubbingowany po polsku. Pamiętam parę odcinków. Jak stworek wyłaniał się z piasku i jak te dzieciaki uwięzione były w jakiejś wieży i potem za sprawą stwqorka dostały skrzydeł i latały nad miastem. Oraz jak Baranek- najmłodszy z nich, jeszcze niemowlak na jeden dzień stał się dorosły.
bo się umówili że nie biedą codziennie do niego chodzić, tylko na głos powiedzą życzenie, a nie chciało im się niańczyć tego dzieciaka :D . trzeba by poszperać w necie, może się jeszcze komuś przypomni.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

grzes78
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2006, o 13:18

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: grzes78 » 12 maja 2012, o 18:06

2. SeriaL Leciał dawno. Na bank na 2 ale w różnych porach ok .17. Byłem mały i słabo pamietam. W każdym razie pamiętam że to był raczej sensacyjny serial. Pamiętam czołówkę! Była taka animowana jakby. Serial opowiadał o 2 bohaterach, chyba przyjaciołach, a może o jednym :P Tez fajna muzyczka. Do dzis potrafie zanucić ją W kazdym razie w czołówce pojawiał sie na czarnym tle obrys postaci, Wiem ze uwielbiałem ten serial.

Czy to był polski, czy zagraniczny serial? bo polski coś mi mówi

grzes78
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2006, o 13:18

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: grzes78 » 12 maja 2012, o 18:23

3) serial czechosłowacki. W podobnym okresie jak poprzedni. Dziewczynka i chłopiec spędzli wakacje w jakimś zamku i szukali instrumentów, które zginęły z obrazu. W każdym odcinku znajdywali jeden


Ten serial się nazywał Zagubiona melodia. To było o rodzeństwie, które przyjechało na wakacje do swoich dziadków. Babcia oprowadzała po jakimś starym zamku wycieczki jako przewodniczka, a dziadek grał tam na pianinie. W tym zamku w pewnym saloniku muzycy zawsze grali ludziom, którzy zwiedzali zamek, aby im pokazac jak w czasach odległych to wyglądało. Tylko, że pewnego dnia ktoś większośc tych instrumentów zabrał i je schował. To rodzeństwo dostało wskazówki i zaczynało tych instrumentów szukac i stopniowo je znajdowali. Pamiętam, że każdy odcinek za wyjątkiem pierwszego i ostatniego się kończył tym jak babcia z kolejną już grupą wycieczkową wchodziłą do saloniku muzycznego, gdzie coraz więcej muzyków na nich czekało i grali jakiś utwór z czasów odlełych. W ostatnim odcinku musieli odnaleźc rabusia instrumentów, co im się udało. Pozdrawiam

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: Kamila » 22 maja 2012, o 18:34

Grześ, dzięki ! :) A pamiętasz oryginalny tytuł, rok, aktorów, czy cokolwiek, co pomogłoby go odnaleźć ?

chudy10000
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2012, o 07:23

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: chudy10000 » 5 cze 2012, o 07:24

Witam wszystkich na forum. Podepnę się do tematu. Poszukuję tytułu serialu kryminalnego który leciał w latach 90. Był to serial o rozwoju medycyny sądowej i kryminalistyki leciał bodajże w bloku telewizji edukacyjnej. Pamiętam że było tam między innymi jak koleś próbował wmówić że ślady krwi to krew zwierzęca a następnie że bejca w tym odcinku pokazano jak bada się czy krew jest ludzka. Był też odcinek o kolesiu który strzelał z pistoletu i miał na niego założony jakiś koszyczek by łuski nie padały na ziemię(by nie zostały na miejscu zbrodni). Pamiętam też odcinek o tym jak morderca mordował przy pomocy jakiś technik typu chwytał za nogi w wannie i podnosił do góry przez co wył w stanie utopić osoby dużo większe i silniejsze od siebie. Proszę o pomoc bo serial był super i do dziś "chodzi mi po głowie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: Kamila » 9 lis 2013, o 16:42

Kamila pisze:(...) serial, który leciał w niedziele po Teleranku, coś około 1985 roku. Chyba anglojęzyczny. Zaczęło się chyba, że dwoje dzieci (starszy chłopiec i młodsza dziewczynka) zostało samych w domu. Oni mieszkali chyba na plaży, albo na jakieś wyspie, bo jak zaczęła się burza, z dużymi falami, to ich zmyło. W tym domu wylądowali na jakieś wyspie i musieli sobie radzić. Pamiętam, że wlazła im do domu pantera, czy inny kotowaty, a ten chłopiec się z nią zaprzyjaźnił. I jeszcze w którym odcinku, na tą wyspę przypłynęli jacyś chyba bandyci i dzieci musiały się ukrywać. Ten chłopiec chyba zwinął im łódkę i gdzieś popłynął. Kojarzycie ? (...)
Chyba coś znalazłam ! To mogła być ''Przygoda na bezludnej wyspie''. Serial australijski, który premierę miał 10.09.1989 w TVP1. Znalazłam dzięki tematowi z programami telewizyjnymi z dawnych lat: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=8858&p=658530 (wpis z 23 sie 2012, o 17:46, na chwilę obecną - przedostatni na tej stronie). Czy ktoś pamięta ten serial i może potwierdzić ? Czy pamiętacie angielski tytuł - bo to chyba nie jest dosłowne tłumaczenie ? Albo jakieś nazwiska ?

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re:

Post autor: 7zark7 » 12 lis 2013, o 13:13

qba83 pisze:
Kamila pisze:Naprawdę to był angielski serial ? Ja bym głowę sobie dała obciąć, że czechosłowacki ! Ale która wersja, bo z tego, co jest na IMDb, to mi nic nie pasuje. To był serial/miniserial i leciał chyba jakoś w 1989.
Tak, leciał w wakacje 1989r i tez mi się zdawało, że był czechosłowacki. na pewno był zdubbingowany po polsku. Pamiętam parę odcinków. Jak stworek wyłaniał się z piasku i jak te dzieciaki uwięzione były w jakiejś wieży i potem za sprawą stwqorka dostały skrzydeł i latały nad miastem. Oraz jak Baranek- najmłodszy z nich, jeszcze niemowlak na jeden dzień stał się dorosły.
Czy tenże stworek nie nazywał się czasem Brontowąsik???

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Re:

Post autor: qba83 » 12 lis 2013, o 23:18

7zark7 pisze:
qba83 pisze:
Kamila pisze:Naprawdę to był angielski serial ? Ja bym głowę sobie dała obciąć, że czechosłowacki ! Ale która wersja, bo z tego, co jest na IMDb, to mi nic nie pasuje. To był serial/miniserial i leciał chyba jakoś w 1989.
Tak, leciał w wakacje 1989r i tez mi się zdawało, że był czechosłowacki. na pewno był zdubbingowany po polsku. Pamiętam parę odcinków. Jak stworek wyłaniał się z piasku i jak te dzieciaki uwięzione były w jakiejś wieży i potem za sprawą stwqorka dostały skrzydeł i latały nad miastem. Oraz jak Baranek- najmłodszy z nich, jeszcze niemowlak na jeden dzień stał się dorosły.
Czy tenże stworek nie nazywał się czasem Brontowąsik???
Chyba tak, ale nie mam 100% pewności

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Re:

Post autor: Kamila » 26 lis 2013, o 21:48

qba83 pisze:
7zark7 pisze:Czy tenże stworek nie nazywał się czasem Brontowąsik???
Chyba tak, ale nie mam 100% pewności
W tej wersji "Piaskowego stworka", o której ja pisałam, to on się faktycznie tak nazywał (no powiedzmy, że na 90% :)).

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: 7zark7 » 28 sie 2020, o 14:08

Z tym "Piaskowym stworkiem" jest jakiś kłopot.

Pamiętam, że byłem w podstawówce, jak to oglądałem, a serial angielski jest z 1991 roku - a wtedy już chodziłem do liceum i oglądałem zupełnie inne rzeczy. Coś tu więc nie gra.
Na czeskich stronach ani słowa o wersji czeskiej, za to Czesi z nostalgią wspominają serial angielski. Znów coś nie pasuje :P
Jestem na 100% pewien, że stworek nazywał się Brontowąsik.
Wydaje mi się natomiast, że jego postać była inna niż ta z produkcji BBC. Inaczej go zapamiętałem, jako lalkę bardziej groteskową. Ten jest za nowocześnie wykonany.

Pytanie, czy ta wcześniejsza wersja była aby na pewno czeska? Może jakaś bałkańska albo NRDowska???

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: qba83 » 31 sie 2020, o 02:31

Była czechosłowacka wersja pt "Piesocna potvorka" z 1985r. Można znaleźć całe odcinki w sieci.to właśnie ten serial leciał w lato 1989

martek
Posty: 25
Rejestracja: 16 gru 2020, o 14:54

Re: Jaki to był tytuł ???

Post autor: martek » 3 mar 2021, o 14:42

O jeeeju, coś mi się kojarzy z dzieciństwa, dziadkowie mi to chyba włączali, ale gdzie co i jak to nie pamiętam :D

______________________
https://twojcel.to/smart-caps-100-kapsulek.html

ODPOWIEDZ