BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
kamiledi15
Posty: 19
Rejestracja: 8 lis 2013, o 15:19

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: kamiledi15 » 28 gru 2013, o 19:09

Mi przez wiele lat służył taki magnetofon:
http://bufetprl.files.wordpress.com/201 ... ndig2a.jpg
Wiele przetrwał, bo używałem go w wieku 7-15 lat. W końcu jednak odmówił posłuszeństwa. Teraz służy mi prawie 30-letni magnetofon w wieży Unitra :)

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: gumisio » 31 gru 2013, o 07:14

Zresztą teraz te wszystkie (albo prawie wszystkie bajki) są już do odnalezienia w internecie. Co prawda efekt nie ten sam co słuchanie z adapteru czy magnetofonu ale ... zawsze można wrócić do dzieciństwa :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Kaja228
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2014, o 17:16

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: Kaja228 » 11 sty 2014, o 17:33

Lato Muminków! ;) moja pierwsza kaseta magnetofonowa :P najlepsza...
Szukasz prezentu ? Sprawdź najnowszą Rossmann gazetkę

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: qba83 » 19 sty 2014, o 09:31

Ja miałem i chyba mam gdzieś słuchowisko na winylu dla dzieci "Toto" Ernesta Brylla z muzyką Marka Sarta.

carefree81
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2014, o 01:45

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: carefree81 » 9 lip 2014, o 03:14

Mialem z bratem duzo bajek na kasetach. Wszystkie z nich mam dzisiaj na mp3. Jest jedna, ktorej nie potrafie znalezc ani w necie, ani w kasetach. Pamietam pare rzeczy z tej bajki. Siostra jest osiem lat mlodsza ode mnie, ale kiedy jej o tym opowiadalem powiedziala mi tytul. Nie jestem pewien czy jest poprawny, ale powiedziala "Bajka o Radosławie i Sędziwoju".
Bylo w bajce cos takiego, ze mieszkal ojciec z dwoma synami w lesie. Nie pamietam, czy bylo cokolwiek mowione o matce. Bajka byla dosyc ponura, ale ze szczesliwym zakonczeniem. Jesli dobrze pamietam, lektor mowil, ze ojciec byl pustelnikiem. Trzymal sie zdala od ludzi bo oskarzali go o to, ze ma "konszachty z diablem". I teraz jakby sie film urwal. Na koncu bylo cos, ze jeden z synow mial jako przyjaciela zajaczka i chyba wilka. Z jakiegos powodu wysylal i jednego i drugiego do krolewny po "legumine z krolewskiego stolu". Chyba wlasnie w tym momencie dzialo sie cos w zamku (uczta, wesele?) i krolewna dala pod stolem po kryjomu to, po co przybiego zajaczek. Cos jeszcze pamietam o jakims domku na szczycie gory i chyba trzech kielichach...
Pomoze mi ktos? Wiele bajek znalem z bratem na pamiec wraz z piosenkami, tyle razy ich sluchalismy. Najbardziej "Stoliczku nakryj sie", jednak ta o ktorej pisalem powyzej jakos nie za bardzo, a byla naprawde ciekawa.
Ktokolwiek ma taka kasete w dobrym stanie jestem gotow dogadac sie. Zaplace za kopie, albo zgram sobie oryginal i odesle, lub podziele sie swoimi zbiorami. Zbieram takze filmy z naszych dzieciecych lat (rocznik 81). Mam sporo takich jak "Pan Kleks", "Cudowne dziecko", "Arabella"...
Prosze...

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: Bellini » 13 lip 2014, o 18:55

Jest to kaseta z bajkami braci Grimm.
Tytuł: BRACIA BLIŹNIACY
Obsada: Witold Dębicki, Ryszard Dreger, Jerzy Kryszak, Joanna Sobieska, Tomasz Marzecki, Zdzisław Słowiński, Henryk Talar, Leszek Teszyński.
Mam to nagranie słabej jakości, ale mogę przekopiować.
Grzegorz Tomczyk

carefree81
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2014, o 01:45

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: carefree81 » 13 lip 2014, o 21:31

Fajnie. Dzieki tobie znalazlem cos na internecie na ten temat. Na liscie bajek braci Grimm jest tytul "Dwaj bracia", ale to ta sama bajka. Czy moglbys mi wyslac kopie, lub zrobic plik mp3? Co chcesz za to?

Awatar użytkownika
Bellini
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: Bellini » 15 lip 2014, o 12:51

Niczego nie chcę. Przecież to forum do tego służy, żeby sobie nawzajem pomagać. :)
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, o 12:43 przez Bellini, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz Tomczyk

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: qba83 » 11 lis 2014, o 01:09

Przypomniałem sobie po ponad 20 latach drzewko Aby Baby, które miałem na brązowej kasecie - całą bajka jest na YT. Niedźwiedź mówiący głosem Wiktora Zborowskiego.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: Doctor_Who » 12 lis 2014, o 14:54

"Dzień jasny, wesoły, nie idziemy dziś do szkoły, po łąkach i po lasach śmiało hasa nasza klasa..." akurat Drzewko Aby Baby miałem na płycie winylowej, świetne słuchowisko. Tak samo Król Ból i W Karzełkowie wielka susza (krążą gdzieś w sieci przegrane na MP3) oraz jakiegoś Robinsona Crusoe z gadającą papugą i śpiewającymi piratami. Jakoś zawsze wolałem słuchać z adapteru, ten chrupot igły na płycie jest nie do zastąpienia. Miałem na płytach cały soundtrack Pana Kleksa w Kosmosie i wszystkie części Dyskoteki Pana Jacka, których uwielbiałem słuchać, podobnie jak również piosenek lwowskich (Babcia pochodziła z Kresów), choć to ostatnie niekoniecznie było dla dzieci (''widok miałyby sikorki, gdyby ktoś mu świsnął portki'' :D)...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

dam1983
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2015, o 21:57

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: dam1983 » 16 cze 2015, o 08:06

Witam, od dłuższego czasu poszukuję starej wersji bajki Świniopas (słuchowisko), która towarzyszyła mi na kasecie magnetofonowej we wczesnej młodości (koniec lat 80). Niestety kaseta gdzieś wsiąkła, ale bajka pozostała w mojej pamięci do dzisiaj, mimo, że miałem wówczas kilka lat. Może ktoś ma jakieś informacje lub posiada mp3?
Będę bardzo wdzięczny!!!

Awatar użytkownika
fakk3
Posty: 30
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 12:00

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: fakk3 » 4 lip 2015, o 21:58

Ja mam gdzieś kasetę, która się nazywała "Stoliczku nakryj się".

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: MBlaut » 20 paź 2017, o 20:45

Czy ktoś zna link, albo może ktoś jest w posiadaniu kasety magnetofonowej ze słuchowiskiem dla dzieci pt. "Z chłopa król"? Miałem, miałem i gdzieś przepadła ta kaseta. Płacę "każdą" kasę.

Harnaś77
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2018, o 09:49

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: Harnaś77 » 24 maja 2018, o 01:44

Na płytach winylowych
Teraz to się nazywa bajki-grajki i jest na Chomikuj.pl wszystko co chcecie...
Moje ulubiene były:
-O Tadku Niejaki
-Kot w butach
-Alibaba - MISTRZOSTWO ŚWIATA!! Mega obsada

Asiatoo
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2019, o 00:37

Re: BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Post autor: Asiatoo » 1 gru 2019, o 03:16

Cześć. Mam pytanie odnośnie bajki Bracia Bliźniacy. Czy masz może jeszcze tę bajkę w wersji mp3? Szukam jej na kasecie od bardzo dawna. Biegam po anytkwariatach, grzebię w sieci, szperam na Allegro i OXL, ale bez skutku. Strasznie lubiłam tę bajkę i chciałam nią zarazić moich synów, którym już zaszczepiłam miłość do starych słuchowisk. Byłabym bardzo wdzięczna.
Szukam również starej wersji Karolci, ale to chyba biały kruk ;)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Asia
Bellini pisze:
13 lip 2014, o 18:55
Jest to kaseta z bajkami braci Grimm.
Tytuł: BRACIA BLIŹNIACY
Obsada: Witold Dębicki, Ryszard Dreger, Jerzy Kryszak, Joanna Sobieska, Tomasz Marzecki, Zdzisław Słowiński, Henryk Talar, Leszek Teszyński.
Mam to nagranie słabej jakości, ale mogę przekopiować.
Bellini pisze:
15 lip 2014, o 12:51
Niczego nie chcę. Przecież to forum do tego służy, żeby sobie nawzajem pomagać. :)

ODPOWIEDZ