POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 9 mar 2023, o 08:34

Witam,

W ramach poprawy humoru na kolejny dzień mojej pracy zdalnej, odświeżam moje stare poszukiwania :-)

1) Obstawiam, że jest to nowy film, bo kolory były "żywsze". Stawiam na połowę lat 90 lub nawet 2000+... pytałem kiedyś tutaj, ale bez powodzenia. Pamiętam jedynie końcową scenę, kiedy statek piratów (albo łódź jakaś) została zniszczona. Szef bandy jednak jakimś cudem przeżył i woła "Nadal żyję!". Wtedy pojawił się jakiś morski potwór i go zabił. Film prawie na pewno amerykański. Ten potwór morski nie był długo widoczny raczej, tylko szybko wciągnął go pod wodę.

2) Jest to polski film, z elementami komedii obyczajowej, prawdopodobnie z lat 80. albo wczesnych 90., oczywiście w kolorze. Kolor jednak był słaby, co pozwala mi przypuszczać jego produkcję w latach 80. albo była to wina złego nagrania, kiepskiej kopii. Emitowany w telewizji (TVP Polonia), ciężko mi powiedzieć w którym roku. Stawiam na lata 1997-2000. Pamiętam scenę odwiedzin na jakimś cmentarzu. Ktoś (prawdopodobnie rodzice z dziećmi) odwiedzają grób jakiegoś człowieka, znajomego. Nie pamiętam niestety jego nazwiska - to już mogłoby ułatwić znalezienie. Ale pamiętam dialog w stylu "To był nieboszczyk mąż..." czy coś podobnego. W odpowiedzi jakiś chłopiec odpowiedział: "To w końcu umarł pan (...) czy pan Nieboszczyk?". W innym momencie pojawił się dialog o psie, który miał na imię Szatan (na 100%). Pamiętam, że wnuk rozmawiał z dziadkiem, że ksiądz nie pozwolił, aby Szatan leżał na cmentarzu. Wnuk tłumaczył zatem, że to jego pies miał tak na imię.

3) Szukam pewnego teledysku, który mój kolega (i ja też) pamiętamy jak przez mgłę. Jest to utwór z lat 80. (lub wczesnych 90.), ponieważ był emitowany na stacji VIVA właśnie w latach 90. Ważnym elementem teledysku jest postać Murzyna idącego z dużym boomboxem na ramieniu i śpiewającego "Ummala, ummala". Ten gość idzie przez plażę i ma czerwone kąpielówki. W innym momencie widać rozwścieczony tłum za barierkami, krzyczący "Hey! Ho! Hey!". Refren jest bardzo podobny do piosenki Buenos Ares - Pomarańczowe drzewa, ale to brzmi jak jakaś disco-polowa parodia. A to był na pewno anglojęzyczny teledysk, a więc zagraniczny. Szukałem kilka lat, ale nie znalazłem.
Na górę

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 30 kwie 2023, o 16:47

Poszukuję odpowiedzi na pytanie:Czy seriale Incredible Hulk (1978-82) oraz Buck Rogers w XXV wieku(1979-81) były kiedykolwiek w jakiejkolwiek polskiej otwartej tv ?
Oraz czy były powtórki ??

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 18 lip 2023, o 20:24

Poszukuję filmu z lat 80 lub początku 90. Thriller lub sensacyjny.
-kobieta miała prawie dorosłego syna i córkę i trzecie kilkuletnie dziecko
-mąż jej zmarł i wzięła ślub z kolegą z pracy męża
-ten drugi mąż okazał się psychopatą i więził całą rodzinę w domu
-dawał im narkotyki w jedzeniu
-dzieci nic nie jadły bo dowiedziały się o narkotykach a najmłodszemu dziecku dawali do picia własną krew ,kaleczyli się i dziecko to piło żeby nie umrzeć
-w końcowej scenie ten mężczyzna budzi sie w grobie pod ziemią i woła o pomoc
-potem jest pokazana scena, że kilka lat po tym rośnie w miejscu grobu jakiś krzak a rodzina na to patrzy z ulgą

Drugi film:
-leciał w cyklu "kocham kino" na początku lat 90
-bohaterką była uposledzona dziewczynka która jako starsza kobieta opowiada historię swojego życia
-dziewczyna była niemową, miała niebieską sukienkę i czarne włosy
-miała brata który grał na pianinie i nauczył ją mówić porozumiewając się przez pianino
-to nie jest film "Fortepian" reż. Jane Campion

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 7 sie 2023, o 21:42

Szukam informacji o pewnym programie, to nie był serial fabularny, tylko właśnie program, odcinki trwające chyba kilkanaście minut, który leciał w TVP, chyba popołudniami w latach 90, jego początki to mogły być już lata 1993/94. Głównym bohaterem był chłopak w okularach, oraz jego przyjaciele ze szkoły, w każdym odcinku miał jakieś przygody, które starał się rozwiązywać, występowali też jego rodzice, ojciec był postawnym mężczyzna z brodą, możliwe, że grał go Krzysztof Kolbasiuk, ale nie mam pewności, matka była tęga i w okularach. Pamiętam moje wrażenie że on ma dosyć starych rodziców. Jeden odcinek był o tym, że chyba ten chłopak naraził rodziców na jakieś koszty, ojciec był na niego zły i kazał mu to w jakiś sposób odpracować, to ten chłopak wymyślił że będzie mył ojcu auto, aby nie musiał płacić za myjnie i ojciec się na to zgodził. Program ten leciał dość długo. Pamiętam że widziałem go jeszcze około 2001r z większością tych samych bohaterów już starszych, a może nawet i później. Nie pamiętam jednak ani tytułu, ani imion głównych bohaterów.

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 8 sie 2023, o 13:54

W
qba83 pisze:
7 sie 2023, o 21:42
Szukam informacji o pewnym programie, to nie był serial fabularny, tylko właśnie program, odcinki trwające chyba kilkanaście minut, który leciał w TVP, chyba popołudniami w latach 90, jego początki to mogły być już lata 1993/94. Głównym bohaterem był chłopak w okularach, oraz jego przyjaciele ze szkoły, w każdym odcinku miał jakieś przygody, które starał się rozwiązywać, występowali też jego rodzice, ojciec był postawnym mężczyzna z brodą, możliwe, że grał go Krzysztof Kolbasiuk, ale nie mam pewności, matka była tęga i w okularach. Pamiętam moje wrażenie że on ma dosyć starych rodziców. Jeden odcinek był o tym, że chyba ten chłopak naraził rodziców na jakieś koszty, ojciec był na niego zły i kazał mu to w jakiś sposób odpracować, to ten chłopak wymyślił że będzie mył ojcu auto, aby nie musiał płacić za myjnie i ojciec się na to zgodził. Program ten leciał dość długo. Pamiętam że widziałem go jeszcze około 2001r z większością tych samych bohaterów już starszych, a może nawet i później. Nie pamiętam jednak ani tytułu, ani imion głównych bohaterów.
Sprawdź czy nie chodzi czasem o "WOW" (serial z 1993 r.):
https://www.filmweb.pl/serial/WOW-1993-11779

Ja z kolei nadal szukam mojej nierozwiązanej zagadki od lat. Był to prawdopodobnie odcinek jakiegoś serialu albo film z gatunku niszowe kino akcji (coraz bardziej wykluczam serial, choć mogły to być "Oblicza Nowego Jorku" albo "Matlock". W brutalnym więzieniu znajdowało się dwóch więźniów, którzy mogli być kolegami lub braćmi. Jeden z nich zostaje wypuszczony na wolność przez strażnika, słysząc od niego: "Jesteś wolny, więc możesz iść spokojnie do domu". Więzień idzie bardzo spokojnym krokiem długim korytarzem i dostaje kulkę w plecy od strażnika. Potem klawisz zwraca się do głównego bohatera odcinka bądź filmu: "Ty się pomęczysz" (czytał to lektor w stylu Tomasza Knapika).

Na pewno leciało to na Polsacie w latach 1997-2001, tak przypuszczam. Widziałem to tylko dwukrotnie w życiu, w krótkim odstępie czasu, co wskazuje na serial lub powtórkę filmu. W tamtym czasie bardzo często nadawano powtórki seriali lub filmów.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 11 sie 2023, o 15:06

Poszukuję tytułu serialu emitowany był w wakacje w chyba 80 latach, był albo polski albo czeski tylko dubbingowany akcja działa się w małym miasteczku do którego przyjechał pisarz z blokadą twórczą a w między czasie miasteczko nawiedziło UFO i porywało do badań mieszkańców to była kobieta robot z 2 małych dzieci też robotów.
Może ktoś coś kojarzy.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 17 sie 2023, o 14:10

Ramajana_1989 pisze:
8 sie 2023, o 13:54
W
qba83 pisze:
7 sie 2023, o 21:42
Szukam informacji o pewnym programie, to nie był serial fabularny, tylko właśnie program, odcinki trwające chyba kilkanaście minut, który leciał w TVP, chyba popołudniami w latach 90, jego początki to mogły być już lata 1993/94. Głównym bohaterem był chłopak w okularach, oraz jego przyjaciele ze szkoły, w każdym odcinku miał jakieś przygody, które starał się rozwiązywać, występowali też jego rodzice, ojciec był postawnym mężczyzna z brodą, możliwe, że grał go Krzysztof Kolbasiuk, ale nie mam pewności, matka była tęga i w okularach. Pamiętam moje wrażenie że on ma dosyć starych rodziców. Jeden odcinek był o tym, że chyba ten chłopak naraził rodziców na jakieś koszty, ojciec był na niego zły i kazał mu to w jakiś sposób odpracować, to ten chłopak wymyślił że będzie mył ojcu auto, aby nie musiał płacić za myjnie i ojciec się na to zgodził. Program ten leciał dość długo. Pamiętam że widziałem go jeszcze około 2001r z większością tych samych bohaterów już starszych, a może nawet i później. Nie pamiętam jednak ani tytułu, ani imion głównych bohaterów.
Sprawdź czy nie chodzi czasem o "WOW" (serial z 1993 r.):
https://www.filmweb.pl/serial/WOW-1993-11779

Na pewno nie jest to WOW, który został nakręcony w 1993 i kilkakrotnie powtarzany i nie miał kontynuacji. Serial o którym pisze nie miał żadnych tego typu wątków, to było coś bardziej w stylu poradnika, może leciał w jakimś paśmie dla młodzieży, raczej popołudniami.

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 21 sie 2023, o 13:02

kero pisze:
11 sie 2023, o 15:06
Poszukuję tytułu serialu emitowany był w wakacje w chyba 80 latach, był albo polski albo czeski tylko dubbingowany akcja działa się w małym miasteczku do którego przyjechał pisarz z blokadą twórczą a w między czasie miasteczko nawiedziło UFO i porywało do badań mieszkańców to była kobieta robot z 2 małych dzieci też robotów.
Może ktoś coś kojarzy.
Trochę podobne jest "Monstrum z galaxie Arkana", ale to nie jest serial.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 28 sie 2023, o 17:31

To chyba jest to, nawet jest na gryzoniu wersja z napisami jak tylko obejrzę to napiszę czy tak to pamiętałam .
Dziękuję bardzo to jest to :mrgreen: Tylko czemu to pamiętam jako serial ? Może było podzielone na dwie części ?

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 3 wrz 2023, o 16:37

Fajnie, że się udało znaleźć. Czescy koledzy mi pomogli. Ja ten film oglądałem dawno i niewiele z niego pamiętałem. Muszę kiedyś usiąść na spokojnie i przejrzeć poprzednie wątki, może uda nam się wspólnie więcej znaleźć. Ja z mojego odcinka bądź filmu o wiezieniu nie pamiętam prawie nic.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 3 wrz 2023, o 17:36

Też się cieszę że się udało. Sam film mnie zaskoczył jak dużo już nie pamiętałam z niego. Faktycznie może uda się jeszcze jakieś produkcje rozpoznać.

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 7 wrz 2023, o 12:10

Ramajana_1989 pisze:
8 sie 2023, o 13:54
Ja z kolei nadal szukam mojej nierozwiązanej zagadki od lat. Był to prawdopodobnie odcinek jakiegoś serialu albo film z gatunku niszowe kino akcji (coraz bardziej wykluczam serial, choć mogły to być "Oblicza Nowego Jorku" albo "Matlock". W brutalnym więzieniu znajdowało się dwóch więźniów, którzy mogli być kolegami lub braćmi. Jeden z nich zostaje wypuszczony na wolność przez strażnika, słysząc od niego: "Jesteś wolny, więc możesz iść spokojnie do domu". Więzień idzie bardzo spokojnym krokiem długim korytarzem i dostaje kulkę w plecy od strażnika. Potem klawisz zwraca się do głównego bohatera odcinka bądź filmu: "Ty się pomęczysz" (czytał to lektor w stylu Tomasza Knapika).

Na pewno leciało to na Polsacie w latach 1997-2001, tak przypuszczam. Widziałem to tylko dwukrotnie w życiu, w krótkim odstępie czasu, co wskazuje na serial lub powtórkę filmu. W tamtym czasie bardzo często nadawano powtórki seriali lub filmów.
Domyślam się, że były to jednak "Oblicza Nowego Jorku", tylko nie ma jak sprawdzić - był jeden odcinek o więzieniu co najmniej. No nic, zagadka nie do końca rozwiązana. Może się kiedyś znajdzie.
kero pisze:
3 wrz 2023, o 17:36
Też się cieszę że się udało. Sam film mnie zaskoczył jak dużo już nie pamiętałam z niego. Faktycznie może uda się jeszcze jakieś produkcje rozpoznać.
Pamięć bywa ulotna, ja sam zapominam stare produkcje i nieraz mieszam fakty, a nieraz "utworzyłem" sobie inny tytuł ze znanego mi filmu lub serialu.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 17 wrz 2023, o 16:18

Ludzie !!! Pomocy !!!
Mam pytanie: Czy może ktoś pamięta czy serial Falcon Crest był kiedykolwiek w jakiejkolwiek otwartej polskiej TV ?

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 4 paź 2023, o 14:33

Szukam filmu albo miniserialu. Myślę, że anglojęzyczny z lat 90. albo wczesne 2000-2002. Oglądałem go prawdopodobnie na Minimax. Dodam, że nie jest to żadne "Życie Pi" ani "Droga do Ottawy", odpada też "Chłopiec z dżungli". To było prawdopodobnie amerykańskie kino w stylu "Mała Księżniczka" w wersji niszowej.

Jest to historia hinduskiego chłopca mieszkającego w Indiach - pamiętam, że nie wyznawał hinduizmu, tylko modlił się do Jezusa Chrystusa (w kościele stała duża figurka Chrystusa, a on zmawiał dość długą modlitwę). Film oczywiście w kolorze, nie czarno-biały. Niestety nic więcej nie pamiętam, ale może ktoś skojarzy.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 13 lis 2023, o 10:45

Marecki384 pisze:
17 wrz 2023, o 16:18
Ludzie !!! Pomocy !!!
Mam pytanie: Czy może ktoś pamięta czy serial Falcon Crest był kiedykolwiek w jakiejkolwiek otwartej polskiej TV ?
Wydaje mi się że nie ale jeśli Chcesz obejrzeć to na gryzoniu coś chyba się znajdzie

ODPOWIEDZ