POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 28 cze 2017, o 16:50

wositelec pisze:13) Szukam filmu (komedia sprzed najdalej 10 lat), z którego pamiętam niewiele: dwóch kolesi poszło do salonu masażu. Siedzą i czekają. Jeden z nich zamiast fajnej dziewczyny uzyskuje pomoc masażysty, którym jest łysy gruby koleś.
Znalazłem wczoraj przez przypadek. Scena pojawiła się w filmie "Juwanna Mann" (2002), ale trochę inaczej to zapamiętałem :-)

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 29 lip 2017, o 08:29

Nie mogę zlokalizować na filmwebie czechosłowackiego filmu.
Polski tytuł to Bliźniacy film był 28 lipca 1991 w TVP1
Pamiętam że jeden dobrze pływał ale jak się zamienił z bratem to poszedł z klasą i kilka razy się topił

mirekdawid
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2017, o 23:03

Kot i kruk

Post autor: mirekdawid » 16 sie 2017, o 12:31

Szukam informacji o kreskówce dla dzieci, w której chory kot (chyba Jikns ?) chce złapać kruka, aby się wyleczyć przez zjedzenie go, łapie go, ale kruk go przekonuje, że powinien spróbować innej terapii. Kot daje się przekonać, mówi "to brzmi logicznie" i wypuszcza kruka, a ten mu serwuje "terapię", która nie wychodzi mu na zdrowie.
Taka jest z grubsza fabuła co najmniej kilku odcinków. Kreskówka była puszczana w telewizji w latach 90-tych ubiegłego wieku.
Nie mogę namierzyć w sieci żadnych informacji o tej kreskówce - może ktoś pamięta jaki to był tytuł?

Mirek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Kot i kruk

Post autor: Doctor_Who » 16 sie 2017, o 15:16

To kot Katnip, zwany też w niektórych polskich tłumaczeniach Makary i kruk (bądź wrona) Buzzy, a występowali w cyklu kreskówek z serii "Kacper i przyjaciele".

Przykładowy odcinek w oryginalnej wersji językowej:

https://www.youtube.com/watch?v=PmLiC6udRr8

Z Jinksem i myszkami Pixie Dixie pewnie ci się skojarzyło, bo ów Makary występował jeszcze w innej serii filmów, z myszą Hermanem.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

kzez1986
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2005, o 19:16

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kzez1986 » 20 sie 2017, o 13:39

Szukam informacji o serialu animowanym dla dzieci. Miał on walory edukacyjne. Grupa dzieci za pomocą chyba jakichś czarów czy jakoegoś gwiezdnego pyłu i chyba zaczarowanej książki z flagą UE na okładce podróżowały w czasie po różnych krajach Europy poznając najważniejsze wydarzenia historyczne. Odcinki były ułożone chronologicznie. Najnowsze odcinki porhszały kwestie zjednoczonej Europy. Emitował chyba TVP nie pamiętam 1 czy 2 chyba w okolicach połowy lat 90 (najprawdopodobniej 2 połowa). Serial zaczynał się muzyczką pamiętam trochę jej treś: gwiazdy wskażą drogę do krajów które znasz. Historię poznać chcesz. Zbadamy roķ po roku kolejno każdy rok. Nigdy nie bój się. Gdy trzeba to się śmiej.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 24 wrz 2017, o 11:40

Szukam filmu o młodym chłopaku który podjął pracę w wesołym miasteczku.
Pamiętam siedział na jakiejś zapadni obrażał ludzi a oni rzucali piłkami w jakiś cel.
Jak trafili to koleś wpadał do wody.

kara
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 09:48

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kara » 27 wrz 2017, o 20:40

ness un nesija (na youtube)

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 13 paź 2017, o 07:33

Przypomnę jeszcze raz poszukiwany przeze mnie film przygodowy. Powstał na pewno między 1995 a 2010 r. (tak mi się wydaje, może być odrobinę późniejszy).

Pamiętam jedynie końcową scenę. Herszt piratów (albo jakichś innych złych "zbójów") przeżył jakimś cudem katastrofę statku. Trzyma się jedynie jakiejś deski i woła do głównych bohaterów: "Nadal żyję!". W tym momencie pojawia się jakiś potwór morski i wciąga go pod wodę.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 16 paź 2017, o 22:59

gumisio pisze:Dostałem takie zapytanie i może wy mi pomożecie bo wydaje mi się, że już mówiliście o tym filmie kiedyś ...

"Szukam filmu chyba produkcji radzieckiej (lub w koprodukcji z jakimś krajem bloku). Szukam filmu o mężczyżnie-rybie, który miał skrzela i mógł być długo w morzu jak i na lądzie. Ale nie mógł zbyt długo być w jednym z tych środowisk.
Ten "syren" chyba się zakochał w normalnej kobiecie i z tąd peryperie. To był jeden film ale mógł być też podzielony na max. dwie części. "

Czekam na trafne odpowiedzi ;)

Wilk morski.
TVP przypomniała ten film jeszcze w latach 80-tych.
Pamiętam moich podekscytowanych rodziców, kiedy się dowiedzieli, że ten film będzie leciał. Oni byli na tym w kinach, kiedy mieli kilka/kilkanaście lat. Ja pamiętam scenę, kiedy ten chłopak-syrena zbyt długo oddychał powietrzem i koniecznie musiał zażyć tlenu z wody - będąc wówczas na targu, wśród tłumu wskoczył do balii z rybami i odrobiną wody. Polewał się wodą, a baby się śmiały.
Mieszkał w królestwie, do którego można było tylko wpłynąć głęboko pod wodą.

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Geo Dutour » 16 paź 2017, o 23:12

A ja pamiętam zagraniczny film lub spektakl, w którym bohaterowie siedzą wewnątrz wieloryba, a w oddali widać jak otwiera się i zamyka przełyk tego wieloryba. Bałem się tej sceny z przełykiem. Wiadomo co to był za film?

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Ojciec ratuje dzieci na własną rękę.

Post autor: MBlaut » 16 paź 2017, o 23:16

Kiedyś, w latach 80. leciał taki film:
Prod. USA lub Kanada. Ojciec i dzieci postanowiły urządzić sobie wyścig. Ojciec jechał samochodem, a dzieci kolejką linową. Kolejka zatrzymuje się w połowie drogi. Ojciec dowiaduje się o awarii gdy dociera do stacji końcowej. Szaleje burza śnieżna. Wagonik wisi wysoko nad ziemią. Ojciec podejmuje akcję ratowania własnej rodziny na własną rękę.
Film dobrze się kończy, więc pewnie pamiętam go z telekina 5-10-15.
Czy ktoś pamięta???

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 16 paź 2017, o 23:45

Jaki to mógł być film?
Grupa bandziorów, po napadzie na bank ucieka furgonetką w bezdroża. Natrafiają na wioskę, czy mieścinę, gdzie ukrywają się w szkole. Szkoła jest jedna dla wszystkich dzieci z okolicy. Dzieci w różnym wieku i tylko jedna (piękna) nauczycielka. Bandziory chcą odjechać dalej, ale w obawie przez wezwaniem policji biorą wszystkich ze szkoły jako zakładników. Postanawiają zakładników ukryć w jaskini i zablokować wejście. Później okazuje się, że jaskinia ma drugie wyjście, ale trzeba kawałek przepłynąć strumień przepływający przez jaskinię. Najstarszy chłopiec prowadzi akcję ratunkową - przekonuje nauczycielkę, że potrafi każde dziecko po kolei wydostać na wolność. Wszystko kończy się dobrze.
Czy ktoś pamięta???

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 17 paź 2017, o 08:12

Co do tego ostatniego filmu, to może to być australijski film "Forteca" z 1985 roku?

https://www.youtube.com/watch?v=e5xnyClQ_kk

Są bandyci, jest szkoła, są dzieci, jest jaskinia i pływanie ok. 40 minuty filmu.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 20:24

Zgadza się. To właśnie ten film oglądałem ok. 25 lat temu. Dzięki.

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 17 paź 2017, o 20:42

Jeszcze taki włoski film z 80-tych lat. Główny bohater to kilkuletni Luca - chłopiec z rozbitej rodziny, który ucieka z domu by odnaleźć rodzica. Zapamiętałem scenę, kiedy mały Luca zamknięty w samochodzie otwiera centralny zamek przy użyciu urządzenia przypominającego bardziej GameBoy'a. Taki, nostalgiczny film... może ktoś pamięta?

ODPOWIEDZ