POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 10 lut 2016, o 16:12

Mam pytanko względem 2 kreskówek
1.Chyba Porky chodzi po las vegas i znajduje pieniądz chce wydać na żarcie ale duszek podpowiada idz na automaty idz na ruletkę itp
Na koniec wszystko traci
Duszek znajduje kolejnego
2.Królik Bugs idzie do Saloonu gdzie myli jednorękiego bandytę z telefonem
Ciągnie za wajchę i mówi mama przyślij trochę gotówki
Z maszyny wysypują się pieniądze

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 10 lut 2016, o 18:05

2.Królik Bugs idzie do Saloonu gdzie myli jednorękiego bandytę z telefonem
Ciągnie za wajchę i mówi mama przyślij trochę gotówki
Z maszyny wysypują się pieniądze
Barbary-Coast Bunny

http://www.dailymotion.com/video/xcczyr ... shortfilms

scena ok. 2.20
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 10 lut 2016, o 19:37

Dziękuję Doctor Who
Jestem w lekkim szoku takie stare bajki a tak dobrze się trzymają
Szczyt naszej animacji to chyba Wodne Dzieci

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 18 lut 2016, o 22:54

Doctor_Who pisze:
wositelec pisze:Jest to bajka animowana o kondorku i jego matce. Pamiętam, że mały kondorek (który niedawno wykluł się z jaja) jest obiektem zainteresowań pewnego kota
Trochę daleki strzał, ale może to był odcinek ''Crash Condor'' z serii ''Szczenięce lata Toma i Jerry’ego'':

https://www.youtube.com/watch?v=hdj45Q4A4_4
Jednak to było to, dzięki wielkie za pomoc. Ktoś inny mi już potwierdził, bo pamiętał lepiej ode mnie. :wink:

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 19 lut 2016, o 11:52

Marecki384 pisze:Młody konik polny chciał się wymknąć ale stary konik zaczął go ostrzegać że może ktoś go złapać
Zaczął mu opowiadać swoją historię
On też został złapany ale zdołał uciec
Na koniec okazało się ze stary kaczor (chyba ) nadal go szuka
To prawdopodobnie jest Bootle Beetle Disneya z Kaczorem Donaldem:

https://www.youtube.com/watch?v=Ko4szU0elVg
Marecki384 pisze:Szukam filmu w którym jakiś azjatycki karate mistrz musiał wytrenować kolesia
Był potrzebny do jakiejś specjalnej akcji
Pamiętam że musiał łapać pałeczkami muchy
Musiał chodzić po jakis palach
Jak zgaszono światło to spadł
Ta scena z gaszeniem światła przywodzi mi na myśl Remo Williams: Nieuzbrojony i niebezpieczny z 1985.
Tutaj sekwencja treningu, scena ze światłem ok 2. minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=OvNYmbZZ0Jk

Czy jest szansa, że scena z pałeczkami przywlokła Ci się z innego filmu, np. z Karate Kid?

https://www.youtube.com/watch?v=J1gAHil89Z4
Ostatnio zmieniony 6 mar 2016, o 09:47 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 22 lut 2016, o 10:10

Doctor_Who pisze:2. Komiks (tytuł, autor), PODEJRZEWAM, że polski ale równie dobrze mógł być przetłumaczony z robotem, który o ile dobrze pamiętam miał ręce przypominające wtyczki do kontaktów (w sumie równie dobrze te ręce mogły przypominać magnesy, ale jednak wydaje mi się, że bardziej wtyczki)? Te ręce mu chyba się wydłużały, taki charakterystyczny szczegół zapamiętałem, był u mnie w szkolnej świetlicy w stanie pożałowania godnym, bez okładki więc nigdy nie dowiedziałem się jak się nazywało to dzieło...
A jest jakaś szansa, że mógł to być "Robot" ?
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/robot/1

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 22 lut 2016, o 10:14

Nie, tamten był bardzo kolorowy i widzę, że data wydania jest zdecydowanie za świeża. Ale dzięki za próbę.
Uprzedzając ewentualne przyszłe odpowiedzi, dodam, że to nie był również ''Tod Robot'', do ''Toda'' sam narysowałem kilka (wyjątkowo kiepskich jak dzisiaj na to patrzę) plansz ;).

Nie był to również Panasonik z komiksu ''Ecie pecie...'' Baranowskiego, chociaż data wydania jest zdecydowanie bliższa. Widziałem ten komiks w podstawówce, na początku lat 90. Był bez okładki, podniszczony więc albo był starszy (lata 80.? 70?) albo po prostu tak ''zaczytany''.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 23 lut 2016, o 23:14

Sęk w tym, że całkiem sporo robotów mogło mieć wydłużające się ręce i być bohaterami komiksów. Jeszcze takie coś wyszperałem, ale sam pewny nie jestem - "Magnus, Robot Fighter". Tyle że na temat wydania PL nic nie znalazłem.
https://img1.etsystatic.com/054/1/10545 ... 9_7khg.jpg

***edycja***
ZNALEZIONE. To "Czwórka plus z wieloryba" - Sławomir Grabowski (twórca Kota Filemona) i Marek Nejman.
Szukam kolejnego opowiadania (a może nawet i całej książki). Jeśli nie znajdę tu, pewnie i tak wybiorę się do czytelni za paroma podręcznikami z lat szkolnych.

Było to na 100 % polskie opowiadanie, oczywiście w języku polskim. Stawiam na Edmunda Niziurskiego, ale nie jestem pewny. Myślałem, że tytuł wiąże się z Bałtykiem, ale nie jestem pewny. Wiem też, że nad to Morze Bałtyckie chłopak pojechał chyba pociągiem, bo - jeśli nie mylę z inną książką - konduktor przy sprawdzaniu biletów zapytał go : "A kawaler to solo ?". Bohaterowie to chłopiec i jakiś wujek (?), który jest marynarzem. Na pewno akcja toczy się w pobliżu Morza Bałtyckiego, bo pamiętam tekst, kiedy jeden bohater (być może wujek-marynarz) mówi do kogoś : "Na całym Bałtyku słychać, jak nerwowo łykasz ślinę". Pojawiały się też słowa z języka marynarzy, np. iluminator, czyli małe okrągłe okienko w statku.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, o 11:46 przez wositelec, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 24 lut 2016, o 22:08

Co do robota to nie to. Tak się zastanawiam, czy ten robot w ogóle był centralną postacią. Może wcale nie. To może być fałszywy trop i pamięć mnie zawodzi, ale wydaje mi się, że te wydłużające się ręce to była jakaś jego super funkcja. Być może podłączyli go do czegoś i naładowali (stąd mi się jakieś wtyczki kołaczą po głowie) i zrobił się jakby większy (ale nie za bardzo) i inaczej wyglądał, a potem wrócił do swojego pierwotnego stanu. Może miał jakąś antenę? Im więcej myślę nad tym, tym czuję że wymyślam jakieś niestworzone rzeczy. :roll:

Tekst A kawaler to solo mi się znajomy wydaje, jakbym to kiedyś czytał, ale pustka w głowie. Będę musiał pogrzebać.

A przypomniała mi się jeszcze jedna pozycja.

Książka chyba z lat 80., bo żyła jeszcze moja Babcia. We wspomnieniach wydaje mi się duża, ale w dzieciństwie wszystko wydawało mi się duże. Chyba kwadratowa.

Opowieść albo wierszowana, albo niektóre fragmenty pisane wierszem. Nie wiedzieć czemu zapamiętałem taki:

Muszę być silny
Będę zbierał złom
Jak pojadę do Afryki, wybuduję dom.
Będziemy robić zdjęcia, zwyczajne i na flesz (...)


Z nieznanych mi bliżej powodów, rytm wiersza przez lata kojarzył mi się z Zaczarowaną Dorożką. Kiedy po latach usłyszałem/przeczytałem fragment Dorożki z Benem Ali przypomniał mi się tamten utwór ale pojęcia nie mam dlaczego.
Ilustracje były dość fantazyjne. Treść i ilustracje kojarzą mi się jeszcze z jakimiś królikami. Nie jestem pewny. Przepraszam za ten chaotyczny opis, ale miałem wtedy może 4-5 lat. Na pewno sobie tego nie wymyśliłem, bo pamiętam, że pytałem Babci co to takiego flesz :).

A może po prostu ta książka to był jakiś zbiór różnych wierszy, stąd ta Dorożka. Ktoś ma pojęcie co to takiego? :?:
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Failxxx
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:31

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Failxxx » 25 lut 2016, o 19:38

Witam,
Poszukuję bajki o zaczarowanym pierścieniu i kryształowym moście. Bajka była słowacka lub czeska, a może i czechosłowacka albo rosyjska... nie pamiętam - na kasecie vhs w blado żółtym lub blado różowym opakowaniu. Był tam chłopak z zaczarowanym pierścieniem, który stworzył w jedną noc, dzięki magii pierścienia, kryształowy most pomiędzy domami(?) lub wioskami(?). Dzięki temu mógł bodajże poślubić dziewczynę którą chciał. To że ma taki pierścień miało być tajemnicą, ale on powiedział to komuś i mu go skradziono. A wszystkie rzeczy, całe bogactwo które dzięki niemu wyczarował (wraz z kryształowym mostem) przeniesiono do innego miasta, jego samego zaś uwięziono.
Będę wdzięczna za pomoc :)

[Edit]

Bajka jest animowana (rysunkowa).
Ostatnio zmieniony 4 mar 2016, o 19:00 przez Failxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 27 lut 2016, o 11:48

Doctor_Who, ta "Czwórka plus z wieloryba" już znaleziona. Pomogli mi na jednym forum. Może dobrym sposobem na znalezienie tych twoich książek, byłoby napisanie tutaj :
http://lubimyczytac.pl/dyskusja/69/171/ ... 04#p545977

@ Failxxx - może to coś w reżyserii Vlasty Janečkovej ?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlasta_Janečková
Pamiętam jedynie "Złotowłosą", ale nie mam innych pomysłów.

**edycja***
wositelec pisze:Podejrzewam, że będzie trudno. Miałem to w jakimś podręczniku w stylu "Jutro pójdę w świat", ale już tych książek nie posiadam. Jest to historia ucznia, który opuścił się w nauce i miał gorsze oceny niż kiedyś. Pewien zaprzyjaźniony nauczyciel zaprasza go do swojego domu i rozmawia z nim o jego sytuacji, mówiąc "Opuściłeś się w nauce. Kiedyś miałeś lepsze stopnie. Dlaczego ?", a uczeń tłumaczył się, że na pewne tematy woli wypowiadać się szerzej i czasem przekracza konkretny temat (dialog brzmiał podobnie). Nauczyciel traktował go jak dorosłego (uczeń miał co najmniej 16-17 lat) i częstował papierosem. Całe opowiadanie traktowało o ich rozmowie, ale mógł to być fragment jakiejś książki. Niestety nie pamiętam czy polskiego autora, więc niczego nie chcę mieszać.
A jednak to Jerome David Salinger - "Buszujący w zbożu".

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 5 mar 2016, o 19:25

Failxxx pisze:Witam,
Poszukuję bajki o zaczarowanym pierścieniu i kryształowym moście. Bajka była słowacka lub czeska, a może i czechosłowacka albo rosyjska... nie pamiętam - na kasecie vhs w blado żółtym lub blado różowym opakowaniu. Był tam chłopak z zaczarowanym pierścieniem, który stworzył w jedną noc, dzięki magii pierścienia, kryształowy most pomiędzy domami(?) lub wioskami(?). Dzięki temu mógł bodajże poślubić dziewczynę którą chciał. To że ma taki pierścień miało być tajemnicą, ale on powiedział to komuś i mu go skradziono. A wszystkie rzeczy, całe bogactwo które dzięki niemu wyczarował (wraz z kryształowym mostem) przeniesiono do innego miasta, jego samego zaś uwięziono.
Będę wdzięczna za pomoc :)

[Edit]

Bajka jest animowana (rysunkowa).
Chyba jednak bajka była radziecka, a nie czechosłowacka?
Bo pasuje do opisu fabuły krótki film "Magiczny Pierścień" (Волшебное кольцо) z 1979:

https://www.youtube.com/watch?v=-LqD-W9kzYw

Kryształowy most ok. 10:30 minuty filmu.

Film wchodził w część następującej antologii bajek:

https://www.youtube.com/watch?v=nsQEMydU3Rs

EDIT: Z tego, co udało mi się ustalić, film jest na podstawie bajki ludowej zapisanej przez zbieraczkę rosyjskiego folkloru, która zwała się Olga Ozarovskaya (angielska transkrypcja, nie znam polskiej, jak ktoś zna lepiej ode mnie rosyjski, niech mnie poprawi), więc może było kilka adaptacji tej opowieści?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: wositelec » 7 mar 2016, o 16:05

Przypomniało mi się coś jeszcze, ale znów dostałem lekkiego "zaćmienia umysłu". Szukam jednego opowiadania, o którym wiem, że było w jakimś podręczniku do języka polskiego (być może "Czytam świat", ale nie namierzyłem).

Było zatytułowane "Ben" i takie było chyba imię głównego bohatera. Wiem, że zaczynało się od słów "Cholera, nienawidzę tego, że rosnę" (opisuje pojawianie się zarostu, huśtawkę nastrojów chyba). Narracja w pierwszej osobie. Było to opowiadanie (lub fragment książki) o dojrzewaniu i różnych sytuacjach w szkole, np. rozmowach z dziewczynami. Raczej zagraniczna, a jedynie polskie tłumaczenie.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 7 mar 2016, o 19:59

Kurtka, gimnazjum to nie moja epoka, więc nie pomogę. A sądziłem po twojej miłości do klasycznych westernów i starych gier, że jesteś starszy ode mnie :D.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Failxxx
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:31

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Failxxx » 7 mar 2016, o 20:05

Doctor_Who pisze: Chyba jednak bajka była radziecka, a nie czechosłowacka?
Bo pasuje do opisu fabuły krótki film "Magiczny Pierścień" (Волшебное кольцо) z 1979:

https://www.youtube.com/watch?v=-LqD-W9kzYw

Kryształowy most ok. 10:30 minuty filmu.

Film wchodził w część następującej antologii bajek:

https://www.youtube.com/watch?v=nsQEMydU3Rs

EDIT: Z tego, co udało mi się ustalić, film jest na podstawie bajki ludowej zapisanej przez zbieraczkę rosyjskiego folkloru, która zwała się Olga Ozarovskaya (angielska transkrypcja, nie znam polskiej, jak ktoś zna lepiej ode mnie rosyjski, niech mnie poprawi), więc może było kilka adaptacji tej opowieści?
Doctor_Who, jesteś wielki! :D
Tak, dokładnie o tą bajkę mi chodziło. Serdecznie dziękuję.

ODPOWIEDZ