POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Ramajana_1989
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 14 kwie 2024, o 06:29

Jing-Ju Cats (Koty Z Opery Pekińskiej) wyglądają podobnie, ale opisany przeze mnie tytuł (w sensie cały opis) niestety oglądał tylko mój znajomy z zagranicy, więc czekam na potwierdzenie.

kero
Posty: 36
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 14 kwie 2024, o 17:30

Przypomniała mi się pewna scena z filmu lub serialu ( no tu mam zawsze problem ) Do kościoła wchodzi kobieta w wielkim kapeluszu w całości złożonym z róż po czym zdejmuje ten kapelusz i odkłada go na stoliczek i idzie usiąść w ławce. Potem do kościoła zostaje wniesiona trumna i jeden z mężczyzn położył ten kapelusz na trumnie a reszta żałobników widząc to podśmiewywała się dyskretnie a ona miała bardzo nietęgą minę gdyż ten kapelusz został pochowany na cmentarzu razem z nieboszczykiem. To była produkcja angielska może lata 80.

Ramajana_1989
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 16 kwie 2024, o 05:56

Może "Nanny McPhee" (2005) albo "Cztery wesela i pogrzeb" (1994) ?

kero
Posty: 36
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 16 kwie 2024, o 10:46

Nie to było starsze, nic więcej nie pamiętam oprócz tej sceny z kapeluszem na pogrzebie :?

Ramajana_1989
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 19 kwie 2024, o 07:38

"Co ludzie powiedzą" całkowicie odpada? Na 100% lata 80. ?

Można jeszcze tak szukać. Pytałem na innych forach, ale niestety nikt nie kojarzy.
https://www.imdb.com/search/title/?rele ... _origin=GB

kero
Posty: 36
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 22 kwie 2024, o 23:00

Zdecydowanie '' Co ludzie powiedzą'' odpada mam całość obejrzaną więc na pewno taką scenę bym poznała. Co do lat to na pewno lata 80 bo były tylko 2 programy :lol:

Ramajana_1989
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 24 kwie 2024, o 08:43

To niestety nie wiem.

Ktoś szuka czegoś takiego. Kojarzysz może? "Szukam filmu z końca lat 80' lub początku lat 90', zagraniczny, dla dzieci. Akcja: mała dziewczynka gra w różne gry. Na rynku pojawia się nowość i ona chce tą grę za wszelką cenę. Gra jest za droga, a ona nie ma pieniędzy, więc z półki w markecie kradnie grę, wsuwa ją pod czapkę i wychodzi ze sklepu. W domu ją włącza, a w tym momencie jej rodzice oglądają film z tą samą akcją co gra. I ta dziewczynka grając w tą grę na komputerze, nieświadomie z początku steruje bohaterami filmu. Z tym, że w grze akcja toczy się na śmierć i życie, a w filmie nie. Aktorzy są zdumieni akcją i tym co się z nimi dzieje."

kero
Posty: 36
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 28 kwie 2024, o 14:54

Coś mi się przypomniało podobnego ale czy to o to chodzi to nie wiem. To było niemieckiej lub angielskiej produkcji. I też jest dziewczynka zafascynowana komputerami oraz jakimś serialem z detektywem. Potem w jakiś sposób przenosi do tego serialu swojego ( nauczyciela ?) za pomocą komputera a potem miała problem bo to był ostatni odcinek jak go ściągnąć z powrotem i pamiętam jeszcze jakąś awarię prądu lub komputera i nie pamiętam jak się to skończyło, tytułu także niestety też.

Ramajana_1989
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » wczoraj, o 07:17

Jakiś czas temu najwyraźniej ktoś znalazł. Mnie też udało się znaleźć zaledwie dwa komentarze - z czego jeden na IMDB, a drugi na Filmweb. Film był niemiecki i dokładnie taki jak opisałaś, więc to na 95% ten - "Der Zauberkasten" - film był emitowany w TVP1 lub TVP2 w latach 90-tych - tytuł polski "Magiczne pudełko" lub "Magiczna skrzynka".

Cytat za użytkownikiem z Filmweb:
Bohaterem filmu jest dziewczynka która oglądając w telewizji film z detektywem Archibaldem Smithem w roli głównej zauważyła że do złudzenia przypomina on jej poczciwego sąsiada Schroedera. Dziewczynka wpada na pewien pomysł. Potajemnie przy pomocy kamery, komputera i modemu wprowadza sąsiada przez sieć komputerową do filmu o detektywie i zaopatruje go w niezbędne detektywistyczne narzędzia i gadżety. Wkrótce jednak okazuje się że praca detektywa nie jest łatwa. Dziewczynka przy pomocy joysticka i komputera postanawia pomóc Schroederowi sterując nim niczym w grze komputerowej.
Fajny i sympatyczny film zahaczający o Sci-Fi i temat starych komputerów.
oraz:
Film (spektakl) leciał w TP1 (TVP1) dokładnie w dniu 01.12.1991 (niedziela) o godzinie 15:40.

15.40 TV Teatr Rozmaitości - Peter Hennig: "Magiczna skrzynka" - spektakl niemieckiej TV
Cytat za użytkownikiem z IMDB:
This is really a very good TV-movie with a very good plot: A female (yes, female!) computer-geek is hacking a satellite-broadcast of a very famous TV-crime-series called "Archibald Smith". As far as I know there is no real TV-series with this title. Anyway: With this Satellite-hack she's loading her neighbor right up into the TV-series as the hero "Archibald Smith".

This movie is very, very cool, but unfortunately it hasn't been broadcast in Germany for quite a while. So please GermanTV RE-AIR THIS.

If you expect a Hollywood-blockbuster with lot's of special effects, remember that this is 1. made for TV and 2. it's from 1990. But the fantastic plot and the really good actors are worth it. If you ever get the chance to watch it - don't miss it & have a lot of fun.
Jeszcze takie coś znalazłem w temacie obrazka z "gry" z tego "Der Zauberkasten".
https://scontent-fra3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=66352581

kero
Posty: 36
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » wczoraj, o 15:30

Bardzo się cieszę że mogłam pomóc :mrgreen:

ODPOWIEDZ