Artykuly spozywcze z dawnych lat

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Conrad » 17 sie 2013, o 15:13

W tych puszkach moja mama trzymała właśnie przybory krawieckie. Dostała nowsze i większe puszki, a te "wydębiłem" i teraz trzymam pamiątki :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Erin » 12 paź 2013, o 10:37

W podobnej puszcze mój tatek trzymał śrubki w piwnicy.
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: qba83 » 24 paź 2013, o 19:26

Pamiętam pierwsze soczki w kartonikach, które pojawiły się ok 1989 - 1990r. Był to mały, biały kartonik, z przyczepiona słomką i pomarańczą na opakowaniu. Po raz pierwszy piłem ten soczek wiosną 1990, kiedy była to zupełna nowość. (wcześniej były napoje w opakowaniu z aluminiowej folii). Dziś na TVP Kultura leciał film "Kramarz" z 1990 i w ostatniej scenie w pociągu Roman Kłosowski i Paweł Królikowski pili takie właśnie soczki. pamiętam też chrupki/chipsy o smaku rosołu. Miały kształt cienkich patyczków i były w białym opakowaniu. Do dziś pamiętam ich smak, ale nigdzie potem nie znalazlem nic podobnego.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: biały_delfin » 26 paź 2013, o 16:38

rzeczywiście, też kojarzę te chrupki
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Marecki384 » 26 paź 2013, o 16:49

Pamiętacie krem czekoladowy z wiewiórą???Początek lat 90

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Syriusz Falcon » 27 paź 2013, o 12:18

Pamiętacie owocowe cukierki nadziewane z wizerunkami żołnierzy od wojów z czasów Mieszka I, przez kosynierów do piechura z czasów II wojny światowej, bawiłem się zawsze nimi w wojnę, ale przeważnie już samymi papierkami.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Robi » 27 paź 2013, o 12:30

Syriusz Falcon pisze:Pamiętacie owocowe cukierki nadziewane z wizerunkami żołnierzy od wojów z czasów Mieszka I, przez kosynierów do piechura z czasów II wojny światowej, bawiłem się zawsze nimi w wojnę, ale przeważnie już samymi papierkami.
Tak , byly takie podluzne landrynkowate lekko splaszczone, po obu stronach mialy profilowane paski a nadzienie bylo chyba syropem owocowym.

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: 7zark7 » 28 paź 2013, o 15:25

Marecki384 pisze:Pamiętacie krem czekoladowy z wiewiórą???Początek lat 90
Ach...pewnie, że pamiętam. Potrafiłem opędzlować taki słoiczek na jedno posiedzenie. Lepsze to było od nutelli.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: biały_delfin » 16 lis 2013, o 17:51

Firmy inter-agra jeśli coś nie pomyliłem
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 6 mar 2014, o 20:42

Ostatnio wpadł mi w usta wafelek zwany Mr. Bear i jakież było mojej zaskoczenie, gdy odkryłem, że pod producentem tegoż specjału kryje się... nasz stary dobry Miś, ten z ''koniczynkowym'' logo, od pysznych herbatników i w ogóle (co ja będę pisać, pewno wszyscy go znamy). I tu refleksja. Czy naprawdę dożyliśmy czasów, że aby coś sprzedać trzeba być ''cool'', uprawiać markę pod nazwą angielską?

I jeszcze a propos sosów billy, pierwszych keczupów i w ogóle. Ja pamiętam jeszcze taki mocny sos lub keczup pod hasłem ''Krzepki Radek" (lub podobnie), z wizerunkiem takiego brodacza na etykiecie na szyjce. Okazuje się, że żyje do dzisiaj :). Ciekawe, czy smakuje wciąż tak samo... Boję się kupić i sprawdzić.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 6 mar 2014, o 20:55

qba83 pisze:Pamiętam pierwsze soczki w kartonikach, które pojawiły się ok 1989 - 1990r. Był to mały, biały kartonik, z przyczepiona słomką i pomarańczą na opakowaniu. Po raz pierwszy piłem ten soczek wiosną 1990, kiedy była to zupełna nowość. .

Co do soków w kartonikach. Kiedy się pierwszy raz pojawiły, to kolekcjonowałem puste kartoniki z różnymi wzorami, np. pszczółką Mają, itp. Niestety kartoniki raczej nie nadawały się do mycia od środka i po pewnym czasie od mojej kolekcji poczęło zalatywać jabolem i zaczęły się zlatywać stada muszek owocówek :) :) :)
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: 7zark7 » 10 mar 2014, o 11:30

Doctor_Who pisze: I jeszcze a propos sosów billy, pierwszych keczupów i w ogóle. Ja pamiętam jeszcze taki mocny sos lub keczup pod hasłem ''Krzepki Radek" (lub podobnie), z wizerunkiem takiego brodacza na etykiecie na szyjce. Okazuje się, że żyje do dzisiaj :). Ciekawe, czy smakuje wciąż tak samo... Boję się kupić i sprawdzić.
Smakują identycznie - i Krzepki Radek i Słodka Ania. Z klasyków, które nie zmieniły się od 100 lat jest jeszcze mój ulubiony "Ketchup Włocławek".
Szkoda że nie ma już keczupów Lubicz:( Te także bardzo lubiłem
Były również takie bułgarskie - w butelce zwężającej się ku górze, ale nazwy nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Doctor_Who » 10 mar 2014, o 19:53

Smakują identycznie - i Krzepki Radek i Słodka Ania. Z klasyków, które nie zmieniły się od 100 lat jest jeszcze mój ulubiony "Ketchup Włocławek".
Ja kiedyś pochłaniałem ketchupy firmy Kand z Czech, przywożone zza granicy. Teraz mogę je kupić u siebie w sklepie, ale popsuły się okrutnie :cry: - sama woda (albo miałem wyjątkowego pecha). :x
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Allonsanfan » 3 kwie 2014, o 12:47

Mnie to się wczesne dzieciństwo w PRL w końcu lat 60-tych kojarzy z oranżadą w proszku. Pamiętacie?

Należało proszek rozpuścić w wodzie ale my dzieciaki zwykle spożywaliśmy sam proszek ...

Adrian
Posty: 24
Rejestracja: 5 gru 2012, o 16:39

Re: Artykuly spozywcze z dawnych lat

Post autor: Adrian » 25 kwie 2014, o 21:22

PRL to mi się kolarzy głównie z octem, papierem toaletowym i cukierkami z ZSRR.

ODPOWIEDZ