Gry planszowe

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Gry planszowe

Post autor: Doctor_Who » 11 sty 2014, o 20:33

Ja mam w domu BUSINESSMANA, ale nie ma startu do EUROBUSINESSU - za mało nominałów i przede wszystkim za niskie ceny postoju na polu, co sprawia że gra za długo się przeciąga. W EUROBUSINESSIE posiadanie paru hoteli przez graczy sprawiało, że gra przyspieszała z kopyta i następował syndrom nagłej śmierci (czy może lepiej powiedzieć - bankructwa :twisted:).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
strabek
Posty: 149
Rejestracja: 18 maja 2008, o 12:08

Re: Gry planszowe

Post autor: strabek » 22 sty 2014, o 23:54

Witam a mojej gry planszowej nawet nikt nie wspomniał. Plansza podłużna z grafiką zamku jak na starej litografii. 2 piony czerwone to obrońcy z wydzielonym czarnym polem obrony zamku (Ruchy i pole gry podobne jak w warcabach) około 10 pionów białych to atakujący. Biali mogli wykonywać ruchy tylko do przodu. Czerwone wszystkie strony. Kto przypomina sobie taką grę to niech podrzuci mi tytuł.
Strabek tak mnie wołali koledzy w dzieciństwie

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Gry planszowe

Post autor: Doctor_Who » 13 sty 2015, o 15:12

Jako ciekawostkę powiem, że mi nie wystarczały kupowane gry planszowe, lubiłem układać własne, robione na kartkach z bloku technicznego, z grafikami wykonanymi samodzielnie, albo wyciętymi z gazet, komiksów itp. (np. miałem taką z postaciami wyciętymi z ''Kaczorów Donaldów''). Oczywiście samemu grać nie sposób, więc zamęczałem rodzinę i kolegów :D. Cechą charakterystyczną moich produkcji był zawsze wyśrubowany poziom trudności. Jakieś zapadnie, zmyłki, cofanie się na start, pułapki przed samą metą itd.

Najbardziej ambitnym projektem była jakaś produkcja fantasy, do której wykonywałem figurki z modeliny. Miało to być o uwalnianiu porwanej księżniczki (och, jakie to ''oryginalne'' :D). Wykonałem postaci czterech graczy-rycerzy, księżniczki i tego złego bydlaka co ją porwał, ale modelina mi się skończyła, a dokupywanie ciągle nowych pudełek to był za duży wydatek. A miała być wielka plansza, potwory do pokonania, drzewa, konie, bagno (w którym można było konia utracić - widać za dużo naoglądałem się ''Niekończącej się opowieści" :D), skarby, monety do płacenia za przedmioty i mnóstwo innych rzeczy. Nigdy tego nie skończyłem i po pewnym czasie wciągnęły mnie inne zainteresowania, a moje gry wylądowały na śmietniku :(.

A obecnie lubię grać np. w Super Farmera.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Gry planszowe

Post autor: biały_delfin » 18 sty 2015, o 00:33

pamiętam że też rysowałem gry planszowe takie jak opisałeś, a moj kolega - dziesiątki takich gier
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: Gry planszowe

Post autor: Syriusz Falcon » 18 sty 2015, o 13:08

W moim gronie modne były tzw. flirty towarzyskie, sami robiliśmy takie karty z zapytaniami i często graliśmy. Nie traktowaliśmy tego poważnie ale czasami wynikały drobne nieporozumienia. Oczywiście mieliśmy już wtedy naście lat.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Re: Gry planszowe

Post autor: biały_delfin » 18 sty 2015, o 19:20

u nas się w to gało w 8smej klasie gotowymi kartami
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: Gry planszowe

Post autor: arkady74 » 18 sty 2015, o 22:46

Ja zrobiłem sobie grę "Americ Business", gdzie zamiast państw europejskich były amerykańskie.

janek25
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2015, o 15:27

Re: Gry planszowe

Post autor: janek25 » 25 mar 2015, o 17:30

Z dzieciństwa pamiętam takie planszówki jak Eurobiznes, Superfarmer, Magia i Miecz oraz ... karty :)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Gry planszowe

Post autor: qba83 » 28 mar 2015, o 23:44

Ja pamiętam grę w grzybobranie. Rzucało się kostką i zbierało grzyby - brązowy był jadalny, a czerwony6 trujący i trzeba się było cofnąć. Były także żółte grzybki, również jadalne, ale było ich najmniej ( chyba nawet jeden)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Gry planszowe

Post autor: Doctor_Who » 26 lip 2015, o 21:26

Zdjęcie gry ''Czerwona rtęć", o której wspominałem wcześniej:

Obrazek

Mój egzemplarz dawno się rozpadł na atomy. I to bynajmniej nie jak tytułowy rozszczepialny pierwiastek.

Jakieś wydawnictwo mogłoby nabyć prawa i wznowić, może byłby popyt, bo ten ''dżihad'' trochę na czasie, niestety :(.
Chociaż dziś pewnie za użycie imienia Jamesa Bonda bez licencji mogliby beknąć. Ech, stare dobre ''dzikie'' czasy...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gry planszowe

Post autor: gumisio » 28 sty 2018, o 15:40

Wszystkie te posty czytało mi się dobrze ... przy okazji uzupełniłem trochę wiadomości o kilka nazw gier i postaram się coś więcej na temat niektórych poszukać ... trzeba trochę uzupełnić stronę o kilka planszówek :)

Najzabawniejsze były te zdjęcia. Rozumiem, że trzeba było je zamieścic na bezpłatnych serwerach ale większość tych bezpłatnych serwerów reklamuje ... erotykę :p Więc lepiej tych plansz nie pokazujcie dzieciom - najpierw samemu to ściągnijcie na kompa a potem pokażcie z kompa - bezpiecznie będzie :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

krotonek
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2018, o 10:31

Re: Gry planszowe

Post autor: krotonek » 12 mar 2018, o 11:40

U nas hitem był Eurobiznes oraz Człowieku nie irytuj się. To były czasy, gdy człowiek pół nocy zarwał z kostką w ręku i pionkami na planszy.... :)

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gry planszowe

Post autor: gumisio » 18 mar 2018, o 17:33

Człowieku nie irytuj się to pamiętam że to były dwie "tabletki" w środku których zapewne były magnesy i trzeba było te dwie kapsułki przecisnąć przez dziurkę na drugą stronę .... potem się odwracało zabawkę i zabawa trwała nadal. Pamiętam że obrazki pod tło do tej gry rysowała bodajże sama Szarlota Pawel :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Gry planszowe

Post autor: Doctor_Who » 3 kwie 2018, o 10:20

gumisio pisze:Człowieku nie irytuj się to pamiętam że to były dwie "tabletki" w środku których zapewne były magnesy i trzeba było te dwie kapsułki przecisnąć przez dziurkę na drugą stronę .... potem się odwracało zabawkę i zabawa trwała nadal.
A ja myślałem, że "Człowieku nie irytuj się" to inna nazwa "Chińczyka" :shock:.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Gry planszowe

Post autor: gumisio » 3 kwie 2018, o 16:47

Wiesz ... na chińczyka też tak mówili ... :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

ODPOWIEDZ