POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Ramajana_1989

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 27 maja 2020, o 18:07

1) Szukam starej kreskówki z lat 90. Trzy groźne trolle (niewiele większe od przeciętnego człowieka) próbują chyba schwytać kangury. Jeden z kangurów uderzył trolla ogonem, drugi skoczył obiema nogami na brzuch innego trolla i go przewrócił. W każdym bądź razie kangury bez większego problemu dały sobie radę. Zastanawiam się czy nie było to właśnie "Dinky di's" (znane jako "Grupa specjalna EKO") ale na internecie jest zbyt mało screenów, by to potwierdzić. Kiedyś szukałem, ale nadal nie jestem pewny co to było. Kiedyś znalazłem nawet obrazek, na którym były trzy trolle i to mogło być z jakiejś kreskówki o krasnalach, ale teraz nie jestem pewny. Było w Google Grafika jako rysunek czyjś i żałuję, że nie zapisałem.

2) Grupa przyjaciół szła przez las (mogło być ciemno). Jeden mówi: "Dobrze, że wynaleziono światło". Drugi odpowiada: "No pewnie. Bo do dziś oglądalibyśmy telewizję przy świecach". Inny się odezwał: "On zawsze był jakiś dziwny". Animacja w stylu "Dinusie" albo "Kot Eek".

Awatar użytkownika
Marecki384

Post autor: Marecki384 » 8 cze 2020, o 09:01

Szukam tytułu filmu
Pamietam jakąs kobietę która opiekowała się chłopakiem którego do choroby
psychicznej
doprowadził ojciec
Kazał mu zjeść jakąs starą owsiankę-potem ją zwymiotował też musiał to zjeśc:(
Pamiętam wsadziła go pod prysznic a on się darł że się rozpłynie w kratce
Wzieła go do restauracji on się posikał ze strachu i siedział pod stołem
Raz mało jej nie zgwałcił
film widziałem w latach 90

Silverstrike

Post autor: Silverstrike » 20 cze 2020, o 11:00

Poszukuję teledysków dwóch piosenek dziecięcych: "Szara piosenka" ("Szara cisza na polu, szare drzewa w lesie...") i "Piosenka o kochaniu misia" - obydwie piosenki były śpiewane (albo przynajmniej ta druga) przez Hannę Kinder-Kiss, a ich nagrania audio znajdowały się na kasecie magnetofonowej pt. "Kołysanki Usypianki". W obydwu piosenkach były taki charakterystyczny akompaniament na pianinie elektrycznym.

Piosenkę o misiu można znaleźć na youtubie w wersji audio:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=2KA253WaIyQ
W kwestii teledysków pamiętam że leciały na samym początku lat 90tych (1991/1990) na TVP 1, jako przerywnik pomiędzy dobranockami (bądź też w programach dziecięcych typu Teleranek/Domowe Przedszkole - dokładnie nie pamiętam. Moja pierwsza styczność z tymi piosenkami była na kasecie VHS, której już niestety nie posiadam).

W kwestii detali, w "Szarej Piosence" z tego co kojarzę była dziewczynka wyglądająca przez okno w trakcie deszczu, były też zbliżenia na krople deszczu spływające po szybie. W drugim teledysku była dziewczyna siedząca w swoim pokoju wieczorem trzymająca i głaszcząca pluszowego misia, potem ten miś przychodzi do niej kiedy dziewczynka kładzie się spać (tak wiem, jak to brzmi).

Szukałam obydwu teledysków w odmętach internetu jednak niestety bez skutku. Jak już wspomniałam wcześniej miałam te nagrania dawno temu na kasecie VHS z bajkami nagrywanymi w latach 1990-1991, jednak niestety już jej nie posiadam... też obawiam się, że biorąc pod uwagę jak bardzo rzadko udaje się natrafić na nagrania VHS z tamtego okresu, nigdy nie uda mi się tych teledysków znaleźć (poszukuję ich przede wszystkim ze względu na sentyment).
agata1 pisze:
29 mar 2020, o 09:23
Szukam zabawek chociaż na zdjęciach:

- mała małpka o fioletowej, różowej, kolorowej sierści z plastikowymi rączkami nóżkami i główką, trzymała się np ubrania tymi rączkami
Czy nie chodzi przypadkiem o Monchhichi?

Obrazek

Obrazek

MBlaut

Post autor: MBlaut » 27 lip 2020, o 21:28

Marecki384 pisze:
8 cze 2020, o 09:01
Szukam tytułu filmu
Pamietam jakąs kobietę która opiekowała się chłopakiem którego do choroby
psychicznej
doprowadził ojciec
Kazał mu zjeść jakąs starą owsiankę-potem ją zwymiotował też musiał to zjeśc:(
Pamiętam wsadziła go pod prysznic a on się darł że się rozpłynie w kratce
Wzieła go do restauracji on się posikał ze strachu i siedział pod stołem
Raz mało jej nie zgwałcił
film widziałem w latach 90
.
.
Może "Tim" ??

Asiatoo

Post autor: Asiatoo » 31 lip 2020, o 00:02

Poszukuję słuchowiska "Karolcia" z lat 80tych z cudowną Stanisławą Celińską i Maciejem Damięckim. Ukochana bajka... bardzo chciałabym ją puścić moim pociechom i na pewno byłaby to również jedna z ich ulubionych.
Ktokolwiek ma lub wie, jak mogę ją zdobyć?
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Kontakt:

Post autor: gumisio » 31 lip 2020, o 20:44

Znalazłem to słuchowisko - nie było trudno. Jeśli jesteś dalej zainteresowana to odezwij się na maila (wysłałem do ciebie). Pozdrawiam.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

MBlaut

Post autor: MBlaut » 1 sie 2020, o 20:04

Czy ktoś posiada kasetę ze słuchowiskiem "Z chłopa król" ??

Asiatoo

Post autor: Asiatoo » 2 sie 2020, o 12:25

Super! Tak, jak najbardziej jestem zainteresowana. Wysłałam maila. Pozdrawiam .

ODPOWIEDZ