Nostalgiczne tytuły

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Dartangan (wersja rosyjska)

DARTAGNAN I TRZEJ MUSZKIETEROWIE

 

 

 

Przygody Dartagnana i trzech muszkieterów były już sfilmowane na różne sposoby. Były filmy fabularne, seriale, animowane. Nasz dawny "wschodni brat" pod koniec lat 70-tych a dokładnie w 1978 roku wypuścił na ekrany telewizorów serial o przygodach trzech muszkieterów ale tym razem zrobił to w formie musicallu gdzie co pewien czas słychać było piosenki. Serial ten składa się z trzech części w której w każdej z nich jest opisany pewien znaczący rozdział przygód muszkieterów. W roli Dartagnana obsadzono rosyjskiego aktora i piosenkarza Michaiła Bojarskiego.

 

  

 

Warto jeszcze wspomnieć o tym co wspomniał "Tumni" - jeden z forumowiczów - na nostalgicznym forum. Otóż po 20 latach nakręcono jeszcze raz trzech muszkieterów z tymi samymi aktorami. Rosjanie nazwali ten film "Dwadzieścia lat później" a kilka lat później kolejny film też z tymi samymi aktorami zatytułowany "Muszkieterowie Trzydzieści lat później" na motywach powieści "Wicehrabia de Bragelone". Warto byłoby zobaczyć wszystkie części ze względu na to jak radzą sobie aktorzy bedąc w starszym wieku.

 

 

 

Jako ciekawostkę znalezioną w internecie powiem, iż w przyszłym (2009) roku pojawią się nowe przygody muszkieterów, jednakże z tymi samymi aktorami co grali w starej wersji. Czas chyba robi swoje i jestem ciekaw jak Panowie podołają temu wyzwaniu, czy to ich mocno nie przerośnie - poniżej prezentuję zdjęcie sylwetki muszkieterów z filmu, który prawdopodobnie zobaczymy w 2009 roku.

 

 

Czas niestety jest nieubłagany ....

 

A ja wszystkich Dartagnomaniaków zapraszam do galerii zdjęć z pierwszego odcinka jak również do multimedii. Czas abyśmy sobie przypomnieli niektóre sceny filmowe a także słynną piosenkę "paraparapa radujemsia .... " :)